دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۸۶۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
گزارش نظارتی مجلس از وضعیت رمز ارزها در داخل کشور حاکی از این است که به رغم رسیدن مبادلات این ارزها به هزار تا دو هزار میلیارد تومان، هیچ سیاست گذاری برای اقدام قانون مند در این حوزه وارد نشده است.

بازار رها شده روزانه هزار میلیاردی رمز ارز

به گزارش آوای خزر، این گزارش پیشنهاد کرده است تا بسترهای قانونی استخراج، مبادله و سرمایه گذاری در این حوزه توسط دولت و به خصوص سازمان بورس و وزارت صمت انجام شود.به گزارش خانه ملت، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، در نشست علنی دیروز، گزارش نظارتی این کمیسیون درخصوص وضعیت صنعت استخراج رمز ارزهای جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور را قرائت کرد. نتایج این بررسی نشان می دهد که میزان استخراج سالیانه رمز ارزها در دنیا  15 میلیارد دلار و در ایران 1.1 میلیارد دلار (در شرایط غیررسمی فعلی) برآورد می شود. همچنین هم اکنون از 324 هزار بیت کوین استخراجی سالیانه دنیا 19500 بیت کوین (معادل 6 درصد) به صورت غیررسمی در ایران استخراج می شود.اما در حوزه بازار، این گزارش آمارهای تکان دهنده ای ارائه کرده است. بر این اساس، برخی برآوردها (از بررسی صرافی های آنلاین ایرانی) حاکی از آن است که در بازار داخلی، روزانه 700 بیت کوین معادل 40 میلیون دلار (حدود 1000 میلیارد تومان) خرید و فروش می شود. حتی در برخی برآوردها، این رقم در بازارهای معروف داخلی تا دو هزار میلیارد تومان نیز برآورد شده است.

این در حالی است که هیچ یک از بسترهای تبادل این رمز ارزها در کشور دارای مجوز نیستند و هیچ سیاست گذاری برای اقدام قانون مند در این حوزه نیز در کشور انجام نشده و این از نقاط ضعف کشور در این موضوع است. این گزارش هشدار داده است که عموم مردم به دلیل نبود بهره مندی از دانش لازم در خرید امن رمز ارزهای با قابلیت اتکای بیشتر و همچنین دسترسی  نداشتن به صرافی و فروشندگان دارای مسئولیت داخلی، با انجام خریدهای اینترنتی، خسارت دیده یا حتی به طور ناخواسته درگیر جرایم پولشویی شده اند و می شوند. با این حال، طبق گزارش نظارتی مجلس، یکی از دغدغه های اساسی، تبعات رسمیت یافتن رمز ارز در تبادلات داخلی است چراکه اولا استفاده از رمز ارز در مبادلات داخلی موجب تضعیف حکمرانی ریال و کاهش اقتدار بانک مرکزی خواهد شد ثانیا رسمیت یافتن آن باعث اقبال عمومی به استفاده از آن می شود درحالی که حوزه رمز ارز به دلیل ویژگی‌های غیرقابل کنترل آن می تواند زمینه ساز خسارت شود.

راهکارهای پیشنهادی مجلس برای صنعت و بازار رمز ارز

این گزارش در نهایت قانون حمایت از استخراج رمز ارز و سامان دهی ایجاد، تولید (استخراج) و بازار مبادلات داخلی رمز ارز را در چهار ماده بیان کرده است. بر این اساس، دولت مرجع تنظیم مقررات مبادلات رمز ارزها در داخل کشور  شناخته شده و به کارگیری رمز ارزها غیر از رمز ارز ملی به عنوان ابزار پرداخت در داخل کشور ممنوع شمرده شده است. از منظر سرمایه گذاری، این طرح سازمان بورس را مکلف کرده است تا  درخصوص ارائه پیشنهاد ایجاد بستر قانونی سرمایه گذاری یا استفاده از نوسانات قیمتی رمز ارزها در قالب صندوق های سرمایه گذاری و... به شورای عالی بورس اقدام کند. از سوی دیگر وزارت صمت، متولی صنعت استخراج رمز و صدور مجوزهای استخراج آن شناخته شده و نیروی انتظامی مکلف به برخورد با واحدهای غیر مجاز حسب اعلام وزارت صمت یا سازمان نظام صنفی رایانه ای شده است. در خصوص تولیدکنندگان نیز  پیشنهاد شده است که واحدهای استخرج رمز ارز می توانند حامل انرژی مصرفی خود را از راه های بورس انرژی، عقد قراردادهای دوجانبه با تولیدکنندگان داخلی و خارجی یا با احداث یا مشارکت در نیروگاه برق تامین کنند. /خراسان
انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: