دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۸۹۱۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۵
معاون امور سیاسی دفتر رئیس جمهور گفت: نکته اساسی سخنرانی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل، قاطعیت بود و یک رویکرد قاطع و منسجم از داخل نظام به طرف‌های خارجی منعکس شد.

به گزارش آوای خزر، آقای محمد جمشیدی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری چهارشنبه شب شبکه دو سیما افزود: در جلسات مجمع عمومی سازمان ملل که سالانه برگزار می‌شود رهبران کشور‌ها رویکرد‌های کلان خودشان را نسبت به تحولات بین المللی و اولویت‌های سیاست خارجی خودشان را در قبال مسائل مختلف مطرح می‌کنند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه دولت جدید جمهوری اسلامی ایران به تازگی شروع به کار کرده است مواضعی که رئیس جمهور مطرح کردند اهمیت بیشتری داشته است و خیلی از کشور‌های مختلف تلاش می‌کردند که شناخت عمیق تری از نوع نگاه، شیوه تفکر و نگاه خاص ایشان نسبت به برخی از موضوعات داشته باشند و به همین دلیل مورد توجه ویژه‌ای بود.
آقای جمشیدی تصریح کرد: در اجلاس شانگ‌های همه مقامات بین المللی که در حوزه شانگ‌های بودند با دقت صحبت‌های آقای رئیسی را مورد توجه قرار می‌دادند و به کلیدواژه‌ها دقت داشتند.
وی افزود: نکته اساسی در سخنرانی رئیس جمهور در مجمع عمومی قاطعیت بود و طرف‌های غربی هم چنین برداشتی داشتند و این به نفع جمهوری اسلامی ایران است؛ یعنی مواردی که طی سال‌های گذشته کمتر مشاهده کردیم این است که یک رویکرد قاطع و منسجم از داخل نظام به طرف خارجی منعکس می‌شود که با سخنرانی دیروز رئیس جمهور اتفاق افتاد.
وی خاطر نشان کرد: این سخنرانی چند بخش اصلی داشت اول چارچوب فکری رئیس جمهور نسبت به تحولات بین المللی می‌باشد که سه اصل عدالت، عقلانیت و آزادی را مطرح کردند که یک منطق درونی در آن وجود دارد و در موارد مختلف کلیدواژه‌هایی که استفاده شده بود نوع تصمیم گیری جمهوری اسلامی ایران و منطق حاکم بر شیوه تصمیم گیری، عقلانی تعریف شده بود؛ یعنی چه در مسائل منطقه ای، هسته‌ای یا موضوعات دیگر همه دلالت بر عقلانیت راهبردی بر نوع تفکرمان حاکم است و آن مواردی که امروز بیان می‌کنیم ناشی از عقلانیت و منطق است.
معاون امور سیاسی دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه عقلانیت به معنای محاسبه هزینه و فایده است گفت: آنچه مهم است شناخت منفعت می‌باشد بنابراین تأکید بر مسأله عدالت در موضوعات مختلف توسط رئیس جمهور مطرح شد.
وی ادامه داد: نکته دوم درباره مسائل منطقه است که رئیس جمهور در سخنرانی خود درباره الگوی امنیت سازی منطقه را مطرح کردند و اعلام کردند که ماهیت قدرت جمهوری اسلامی ایران، اصل انقلاب اسلامی و اسلام ناب است لذا این سخنرانی برای طرف‌های غربی گنجینه‌ای از مفاهیم راهبردی تلقی می‌شود.
آقای جمشیدی تصریح کرد: موضوع سوم سخنرانی رئیس جمهور هم درباره موضوعات مختلف منطقه‌ای و هسته‌ای بود.
وی افزود: نکته مهم «کاپیتال تا کابل» مفهوم بی اعتبار بودن و غیر قابل اعتماد بودن امریکاست.
وی خاطر نشان کرد: امریکا از درون با یکسری مشکلات و شکاف‌های شدید داخلی مواجه است و این ضربه‌ای که به اعتبار امریکا می‌زند بدتر از فرار امریکا از افغانستان یا عراق است و این با مفهوم بی اعتمادی و عدم اطمینان جمهوری اسلامی ایران پیوند دارد.
آقای جمشیدی گفت: سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل به لحاظ چارچوب مفهومی منسجم است و ابعاد مختلف آن دلالت بر یک مفهوم مرکزی دارد.
وی افزود: نظام هژمونی امریکا در سطح بین الملل با چالش جدی مواجه شده و رو به افول است و امریکا به دنبال ابزار‌های جدیدی برای حفظ قدرت خود است.

انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار