دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۹۵۶۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹
یادداشت/
تضییع حقوق مردم با موکول‌کردن کارها به پساانتصابات
تغییر و جابجایی در دولت‌ها یک رویداد طبیعی است اما موکول کردن کار ارباب‌رجوع در ادارات دولتی به پساانتصابات، سبب تضییع حقوق مردم می‌شود در حالی‌که کارکنان هر مجموعه در قبال تأمین نیازمندی ارباب رجوع تکلیف و مسوولیت قانونی دارند.

آوای خزرآزاده بابانژاد: دولت سیزدهم با ماهیت مشخص روی کار آمده است؛ دولتی که سعی دارد مردمی‌بودن، عدالت‌محوری، مبارزه با تبعیض و فساد را برای ایرانی آباد به‌کار بگیرد.

به‌طور معمول با استقرار دولت جدید، استانداران هدف نخست تغییرات هستند و این را تمامی نمایندگان عالی دولت در استان‌ها نیز به‌خوبی می‌دانند و خود را برای جابه‌جایی آماده می‌کنند.

استان مازندران به دلیل موقعیت ممتاز و سوق‌الجیشی خود، از اهمیت بالایی در اقتصاد کشور برخوردار است، بنابراین همواره بحث درباره انتخاب استاندار جدید نیز با آغاز به‌کار دولت جدید بالا می‌گیرد و گزینه‌ها نیز با حساسیت زیادی پیشنهاد می‎شوند.

تاکنون از بین گزینه‌های مطرح‌شده هیچ‌کدام در سطح استاندار فعلی نبوده‌اند و این را دولت جدید به‌خوبی می‌داند لذا باید به دست‌اندرکاران گزینش فرصت داد تا بهترین فرد را برای استانداری مازندران منصوب کنند.

یکی از مسائلی که در این زمان امورات استان را در یک "برزخ انتصاباتی" فرو می‌برد همین انتخاب استاندار است، تا جایی که پیشرفت استان و رسیدگی به فعالیت‌های سازمانی و پاسخ‌گویی به ارباب رجوع را به حاشیه برده و آن را به انتخاب استاندار جدید موکول می‌کند.

این موضوع مانند یک سم مهلک قلب و جان اقتصاد و مراودات اجتماعی یک منطقه را از هم می‌پاشد و آن را از تحرک و پویایی دور می‌سازد. شایسته نیست که همه کارها را به پساانتصابات حواله بدهیم و ارباب‌رجوع را وارد این بزرخ کنیم.

کارکنان دستگاه‌ها، مدیران کل، و معاونان ستادی نباید وارد بازی‌های احساسی عزل و نصب شوند زیرا وظیفه آنها خدمتگزاری است و وارد شدن در این حواشی، عملکرد آنها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و به پایین‌ترین سطح می‌رساند تا جایی که اکنون همین وضعیت را ادارات مازندران مشاهده می‌کنیم، اداراتی فشل، با کارکنان و مدیرانی بعضاً بی‌انگیزه که به پساانتصابات و ماندن و رفتن خود می‌اندیشند.

این‌روزها ادارات از خدمتگزاری فاصله گرفته‌اند، ارباب‌رجوع را می‌پیچانند، رئیس و مرئوس گاهاً مشخص نیست، این اخبار که استاندار از مرکز و شرق است یا غرب استان و یا از استانی دیگر خواهد آمد و مدیرکل و رئیس بعدی که خواهد بود؛ مجموعه‌های دولتی را به خواب و خلسه فرو برده است.

آنقدر که مدیران کل و معاونان ستادی در مازندران نگران جایگاه خود با ورود استاندار جدید هستند، این نگرانی در استاندار وجود ندارد و خوشبختانه احمد حسین‌زادگان کماکان به کار و تلاش ادامه می‌دهد و همچنان برای رفع مشکلات استان در حال چانه‌زنی و حتی سفر به تهران است.

این‌روزها شاهد تضییع حقوق مردم در برخی ادارات و سازمان‌ها هستیم. آنهایی که همه چیز را به پساانتصابات موکول می‌کنند در حالی‌که در قبال "تأمین نیازمندی ارباب رجوع تکلیف و مسوولیت قانونی دارند". در ماده 90 قانون مدیریت خدمات کشوری نیز آمده است که«كارمندان دستگاه‌های اجرايی موظف مي‌باشند كه وظايف خود را با دقت، سرعت، صداقت، امانت، گشاده‌رويی، انصاف و تبعيت از قوانين و مقررات عمومی و اختصاصی دستگاه مربوطه انجام دهند و در مقابل عموم مراجعين به طور يكسان و دستگاه ذی‌ربط پاسخگو باشند. هرگونه بی‌اعتنايی به امور مراجعين و تخلف از قوانين و مقررات عمومی ممنوع مي‌باشد. ارباب رجوع می‌توانند در برابر برخورد نامناسب كارمندان با آنان و كوتاهی در انجام وظايف، به دستگاه اجرايی ذی‌ربط و يا مراجع قانونی شكايت نمايند».

انتهای پیام/1001/

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: