دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۳۳۶۸
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۲
در ماه‌های اخیر بر اساس اخبار رسانه‌ای و همچنین تحلیل کارشناسان، گمانه تقابل نظامی جمهوری اسلامی ایران و رژیم اسرائیل نیز افزایش‌ یافته است به طوری که این امر موجب اتخاذ تمهیدات لازم از سوی مقامات سیاسی، نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران شده است.

به گزارش آوای خزر، روزنامه ایران نوشت: واقعیت‌های تاریخی نشان می‌دهد که صهیونیست‌ها در قلب هسته تصمیم‌سازی امریکا حضور و نفوذ دارند و با روش‌های سیستماتیک امریکایی‌ها را فریب داده و منافع امریکا را قربانی منافع صهیونیست‌ها کرده‌اند. به همین دلیل منزلت و وزن ژئوپلیتیکی امریکا نسبت به رقبایش در منطقه روز به روز در حال افول است و قطع به‌ یقین روزی نخبگان و مردم امریکا بیدار خواهند شد.


تعارض رژیم اسرائیل با جمهوری اسلامی ایران یک موضوع غیرقابل کتمان است به‌طوری‌که این رژیم به شکل مستقیم و غیرمستقیم بسیاری از اقدامات تروریستی و خرابکاری را علیه  کشور ما  انجام داده که برخی از مهم‌ترین آنها عبارتند از: ۱. فشار به امریکا برای خروج از برجام و تحریم هوشمند همه‌جانبه بانکی، سوئیفت، تبادل مالی بانک‌های خصوصی و تحریم دارو (جلوگیری از خرید واکسن در سال اول کرونا و مرگ بیش از ۱۸۰ هزار نفر معادل جنگ هشت‌ساله و تحت تأثیر گذاشتن سلامت مردم)؛ ۲. حملات سایبری به پمپ‌بنزین‌ها، راه‌آهن، گمرکات، بندرها و کارخانه‌های تولید کالاهای اساسی؛ ۳. خرابکاری در زیرساخت‌های نفتی‌، هسته‌ای و فضایی؛ ۴. ترور دانشمندان هسته‌ای و تهدید اساتید و دانشجویان مولد علم؛ ۵. ترور فرماندهان نظامی کشور؛ ۶. پیگیری فعالانه تحریم ورزشی از طریق سازمان‌های بین‌المللی؛ ۷. فشار دیپلماتیک در عرصه بین‌المللی؛ ۸. توطئه بازگرداندن محصولات صادراتی ایران و...

در این میان در ماه‌های اخیر بر اساس اخبار رسانه‌ای و همچنین تحلیل کارشناسان، گمانه تقابل نظامی جمهوری اسلامی ایران و رژیم اسرائیل نیز افزایش‌ یافته است به طوری که این امر موجب اتخاذ تمهیدات لازم از سوی مقامات سیاسی، نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران شده اما در این میان، میزان حمایت عمومی از سیاست‌های نظامی و امنیتی و همچنین واکنش مردمی در زمان اقدام نظامی احتمالی رژیم اسرائیل امری مهم به‌عنوان پیوست تقویت‌کننده راهبردهای بازدارنده و دفاعی کشور است.

البته تجربه تاریخی دوره‌های مختلف بخصوص در زمان‌هایی که ایران توسط یک نیروی خارجی مورد تجاوز قرار گرفته نشان داده که ایرانیان با وجود همه مشکلات داخلی و نارضایتی‌های احتمالی در برابر متجاوز متحد شده و به حمایت از کشور و تمامیت ارضی آن پرداخته‌اند. به عبارتی مردم ایران نشان داده که همیشه حاضر به دادن خون بوده آیا صهیونیست‌ها هم حاضر به دادن خون هستند؟

با این حال این امر نیازمند ارائه یک برآورد از میزان حمایت عمومی از اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران در برابر ماجراجویی احتمالی رژیم اسرائیل برای حوزه تصمیم‌سازی کشوری است. بر این اساس تلاش شد با انجام نظرسنجی سراسری برآوردی قریب به واقعیت انجام شود.

سؤالات نظرسنجی

در این نظرسنجی از جمعیت نمونه بر اساس نرم‌افزار (PASS) با ابزار گردآوری اطلاعات از طریق پرسشنامه بسته، از هزار و ۱۰۶ نفر سؤالات نظرسنجی پرسیده شد تا با روش‌های آماری توصیفی و استنباطی مورد تحلیل و بررسی قرار گیرند. این نظرسنجی به‌طور هدفمند به دنبال آن است که به ارائه برآورد از ابعاد مختلف موضوع نظرسنجی یعنی «نگرش‌سنجی ایرانیان نسبت به سطح حمایت از پاسخ ایران علیه اقدام نظامی رژیم اسرائیل» بپردازد، موضوعات مطرح‌شده عبارتند از:

۱. میزان پیگیری اخبار مرتبط با تعارضات میان جمهوری اسلامی ایران توسط مردم،
۲. تهدیدانگاری رژیم اسرائیل از منظر مردم ایران، ۳. مقبولیت مردمی پاسخ به تهدیدات رژیم اسرائیل، ۴. میزان رضایت از روندهای کنونی در حوزه مقابله تهدیدات رژیم اسرائیل، ۵. کنشگری مردمی در صورت اقدام نظامی احتمالی رژیم اسرائیل.
جامعه آماری این نظرسنجی از لحاظ جنسیت بدین صورت بوده که از ۱۱۰۶ نفر، ۶۱ درصد مرد و ۳۹ درصد زن از میان جمعیت فعال جامعه ایرانی یعنی سنین ۱۸ تا ۷۵ سال شامل ۴۷ درصد جوان، ۴۲ درصد میانسال و ۱۱ درصد سالمند بودند.

نتایج نظرسنجی

نظرسنجی در مورد میزان پیگیری اخبار مرتبط با تعارضات میان جمهوری اسلامی ایران توسط مردم نشان می‌دهد ۸۳ درصد از مردم این اخبار را پیگیری می‌کنند. از این ۸۳ درصد پیگیر اخبار، ۳۲ درصد به‌طورجدی اخبار را پیگیری می‌کنند، ۵۶ درصد حسب اهمیت اخبار را پیگیری می‌کنند و ۱۲ درصد به شکل موردی اخبار را پیگیری می‌کنند. از سوی دیگر ۴۹ درصد افراد پیگیر اخبار رژیم اسرائیل بر این باورند که چالش‌های داخلی رژیم اسرائیل بر بی‌ثباتی سیاسی و امنیتی آن تأثیرگذار است و ۷۸ درصد از این ۴۹ درصد، بر این باورند این چالش‌ها منجر به فروپاشی درونی رژیم اسرائیل می‌شود.
در موضوع تهدیدانگاری، ۶۷ درصد مردم ایران، رژیم اسرائیل را تهدیدی علیه کشور می‌دانند. ۵۶ درصد از ۶۷ درصد که اسرائیل را تهدید می‌دانند، بر این باورند که تهدیدات و حرکت‌های تروریستی علیه ایران توسط رژیم اسرائیل  در جهت تعارض با هویت، آرمان‌ها و ارزش‌های سیاسی، فرهنگی، ملی و دینی مردم ایران است و ۸۱ درصد از این افراد این اقدامات را بسترساز ایران هراسی می‌دانند.
این نظرسنجی نشان می‌دهد ۷۳ درصد از مردم ایران، اقدامات تروریستی و خرابکاری ضدایرانی رژیم اسرائیل همچون تشویق به تحریم بیشتر ایران و همچنین ترور و خرابکاری را تأثیرگذار بر معیشت خود می‌دانند.

همچنین ۶۹ درصد افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی اقدام نظامی رژیم اسرائیل و پاسخ متقابل جمهوری اسلامی ایران را زمینه‌ساز بروز چالش اقتصادی برای کشور می‌دانند. ۴۸ درصد از این ۶۹ درصد این چالش اقتصادی را زمینه‌ساز بحران اقتصادی می‌دانند درحالی‌که ۴۱ درصد این چالش را عادی می‌دانند که منجر به بحران اقتصادی نمی‌شود.

در این نظرسنجی ۶۱ درصد از پاسخ‌دهندگان رژیم اسرائیل را حامی و محرک گروه‌های تکفیری علیه جمهوری اسلامی ایران می‌دانند که باید زودتر دفع تهدید شود.
در این نظرسنجی ۷۴ درصد از مردم پاسخ جمهوری اسلامی ایران در مقابل اقدامات رژیم اسرائیل همچون ترور فرماندهان نظامی و دانشمندان و همچنین خرابکاری‌ها علیه زیرساخت‌های هسته‌ای و عمومی کشور را متناسب نمی‌دانند.

کم‌کاری در مواجهه با تهدیدات اسرائیل

همچنین در این نظرسنجی ۷۹درصد از شرکت‌کنندگان موافق مقابله نظامی با تهدیدات نظامی و اقدامات تروریستی مخرب احتمالی رژیم اسرائیل از سوی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند. ۳۹درصد از این ۷۹درصد خواهان مقابله با شدت بیشتر هستند و ۳۱ درصد از این ۷۹ درصد این وضعیت را فرصتی برای فراهم شدن زمان مناسب برای نابودی رژیم اسرائیل می‌دانند.
۷۳ درصد از پاسخ‌دهندگان این نظرسنجی بر این باورند جمهوری اسلامی ایران توان پاسخگویی به تهدیدات رژیم اسرائیل را علیه خود  دارد.

در این نظرسنجی ۶۳ درصد مردم کشور با بازنمایی ادبیات مرتبط با تهدیدات تروریستی رژیم اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران در کتب درسی آموزش‌ و پرورش و همچنین آموزش عالی کشور موافق هستند. ۵۳ درصد از این ۶۳ درصد بر این باورند که تاکنون در این زمینه کم‌کاری شده است. در مورد کنشگری مردمی در صورت اقدام نظامی احتمالی رژیم اسرائیل، ۶۳ درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کردند که در این زمینه مشارکت می‌کنند. ۳۹ درصد از این ۶۳ درصد اعلام کردند نوع مشارکت ایشان سیاسی (طیفی از مشارکت در راهپیمایی‌های حمایتی تا فعالیت در کمپین‌های سیاسی، رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی) است. ۲۳ درصد از این ۶۳ درصد اعلام کردند نوع مشارکت‌شان ارائه کمک و حمایت مالی است. ۲۷ درصد از این ۶۳ درصد مشارکت خود را منوط به نیازهای پیش‌آمده کردند و ۱۱ درصد از این ۶۳ درصد آمادگی خود را در امور رزمی (طیفی از مشارکت در امور لجستیکی تا حضور در میدان‌های درگیری نظامی و عملیات‌های شهادت‌طلبانه) اعلام کردند.

با نگاهی به نتایج حاصله از این نظرسنجی می‌توان گفت اکثریت مردم ایران، در صورت ماجراجویی رژیم اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران، ضمن درک تهدیدات، از مقابله با این تهدیدات استقبال می‌کنند و حتی خواهان برخورد شدیدتر در این زمینه هستند. در حوزه کنشگری نیز اکثریت مردم با توجه به ظرفیت‌های خود، در این عرصه کنشگری فعال می‌کنند.

مقایسه با نظرسنجی‌های مشابه

از سوی دیگر با تطبیق این نظرسنجی با نظرسنجی‌هایی که نشان از افزایش نفرت از یهودیان در جهان شده می‌توان گفت جنایات و ماجراجویی این رژیم نه‌تنها موجب افزایش امنیت یهودیان جهان نشده بلکه میزان آسیب‌پذیری آنها را بالا برده است. برای مثال روزنامه اسرائیلی هیوم با ارائه گزارشی از نحوه تصویرسازی اسرائیل در رسانه‌های جهان گزارش داده که در سال ۲۰۲۱، سه واژه آپارتاید (۷۰۴ بار)، جنایت جنگی (۵۷۵ بار) و نسل‌کشی (۴۹۴ بار) پرتکرارترین واژه‌ها برای توصیف اسرائیل بوده است.

در این راستا این نظرسنجی نشانگر آن است که اقدامات تروریستی و ماجراجویی‌های اخیر رژیم اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران موجب شده، تقابل با این رژیم و حتی اقدام مقابله‌ای علیه این رژیم به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و مردم نیز خواهان مشارکت فعالانه در آن هستند. از سوی دیگر چند ۱۰ هزار نفر از یهودیان داخل ایران بابت اقدامات اسرائیل از مردم ایران خجالت می‌کشند، ولی مردم با نجابت ایران از آنها صیانت می‌کنند. مردم منطقه نیز همدردی صمیمانه با مردم ایران در مقابل تهدیدات تروریستی اسرائیل دارند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار