دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۳۴۰۰
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۵
معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه پرستاران بزرگ ترین گروه نظام سلامت هستند، گفت: تعرفه گذاری خدمات پرستاری با هدف هویت حرفه ای و ترمیم معیشت این گروه در شرف عملیاتی شدن است.

به گزارش اوای خزر، عباس عبادی، در همایش مشترک رؤسای هیأت مدیره های نظام پرستاری و مدیران پرستاری سراسر کشور، اظهار کرد: تشکیل سازمان نظام پرستاری و توسعه معاونت پرستاری و سایر نهادهای صنفی و انجمن‌های علمی، توسعه دانشکده‌ها و ظرفیت پذیرش دانشجو باعث قدرت بخشی به خانواده بزرگ و ۲۰۰ هزار نفری پرستاری شده است که این جمعیت بزرگ، یک منبع قدرت است، منظور از منبع قدرت، جایگاهی است که می‌توانیم داشته باشیم تا به مردم کمک کنیم.

وی افزود: اگر خروجی تلاش‌ها منجر به کاهش درد و رنج و آلام مردم نشود، خاصیتی نخواهد داشت، بنابراین اطمینان دارم اکثر پرستاران اینگونه فکر می‌کنند که اگر رنج فعالیت‌های صنفی را متحمل شده‌اند، هدفشان کمک به مردم کشورشان بوده است و قرار است همه ما به عنوان پرستار به سایر انسان‌ها کمک کنیم.

عبادی گفت: مهم‌تر از موضوع مالی تعرفه گذاری خدمات پرستاری، هویت حرفه‌ای است. حرفی که به لحاظ مالی استقلال نداشته باشند رشد حرفه‌ای شأن بسیار کند خواهد بود، اما این قدرت مالی عموماً مسموم کننده است و بنابراین باید نگاهی که به نظام فی فور سرویس داریم را نداشته باشیم، زیرا بیشترین نقد در جهان به این سیستم پرداخت وجود دارد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت تاکید کرد: ما نظام‌های مختلف پرداخت در جهان داریم و درست این است که بین درمانگر و گیرنده خدمت (بیمار) ارتباط مالی وجود نداشته باشد و قرار نیست بیمارستان بنگاه مالی باشد. اگر در خودمان خودتنظیمی ایجاد نکنیم، محبوبیت خود را از دست خواهیم داد.

عبادی تصریح کرد: ۱۴ سال از تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری می‌گذرد و بزرگ منشی مقام معظم رهبری در سال ۹۹ و تکرار فرمایشات ایشان در سال ۱۴۰۰ انرژی و توان زیادی به ما داد و قول اجرایی شدن تعرفه گذاری را از ابتدای زمستان داده‌ایم و کارهای نرم افزاری و سخت افزاری آن در شرف عملیاتی شدن است، اما پول آن ممکن است در اردیبهشت و خرداد به حساب پرستاران واریز شود.

وی تاکید کرد: رعایت عدالت بسیار مهم است و امیدواریم بتوانیم نظام بازتوزیع عادلانه داشته باشیم.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار