دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۵۰۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹

۴۲ خودروی آمریکایی در ایران آماده امحا شدند

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: ۴۲ خودروی آمریکایی آماده امحای فنی برای مراکز آموزشی است.

آوای خزر- ابراهیم حاتمی: عبدالمجید اجتهادی در حاشیه نشست مدیران سازمان اموال تملیکی با وزیر اقتصاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بعد از دستور آقای رئیس جمهور و تاکید رئیس قوه قضاییه و پیگیری وزیر اقتصاد و دارایی، اقدامات خوبی در سازمان اموال تملیکی انجام شد. یکی از مواردی مورد تاکید همه مسئولان این بود که این سازمان با ساختار فعلی نمی‌تواند این حجم از مسئولیت‌ها را به عهده بگیرد و کالاها را تعیین تکلیف کند. خوشبختانه این اتفاق رخ داد و ساختار اصلاح شده و مورد تایید سازمان امور استخدامی نیز قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی افزود: خوشبختانه تعیین تکلیف کالاها نیز در مراحل خوبی است و امیدواریم که در سال آینده با مشکلاتی که سد راه سازمان اموال تملیکی است، رفع شده و شاهد تخلیه کامل انبارها باشیم و کار سازمان به روز شود.

وی گفت: نگهداری صحیح کالاها باید اتفاق بیفتد که در حال انجام است. در همین مدت محدود بسیار از کالاها شناسایی و قفسه‌بندی شده که کد رهگیری روی آن درج می‌شود. دو نماینده قوه قضاییه در هیات عالی نظارت هستند. خوشبختانه تعامل بین دستگاهی و بین قوا در موضوع تعیین تکلیف کالاهای در اختیار سازمان املاک تملیکی به نحو بسیار مطلوبی شکل گرفته تا بتوانیم وظایف مورد انتظار را انجام دهیم.

اجتهادی افزود: با تعیین تکلیف کالاها و ساماندهی انبارها به خصوص در قفسه‌بندی، ظرفیت انبارها چند برابر خواهد شد، لذا با روندی که پیش می‌رود، نیازی به اضافه کردن انبار جدید نداریم. باید همین انبارها را ساماندهی کرده و رسوب را از بین ببریم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد امحای خودروها خاطرنشان ساخت: ما طبق برنامه‌ای که ستاد مبارزه با قاچاق داشتند، آمادگی امحای خودروها را داریم. این امحا مربوط به ۴۲ خودروی آمریکایی است که به صورت فنی خواهد بود که دانشگاه‌های فنی و آموزشی ما بتوانند از ظرفیت قطعات آنها استفاده کنند.

نظرات شما