دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۷۹۷۲
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰
دیدگاه/ سید پوریا خنداخند
ظهور خرده‌فرهنگ‌های معارض
نقش دستگاه‌های تبلیغی و فرهنگی در حفظ و احترام به ارزش‌های هویتی، ملی و مکتبی در هر جامعه‌ای تا آنجاست که اندکی کم‌توجهی، در کوتاه‌مدت سبب بروز خرده‌فرهنگی‌های معارض می‌شود که کنترل آنها سخت و گاه، غیرممکن است.

آوای خزر: یکی از معضلات اساسی این روزهای کشورمان که نسل‌های جدید را درگیر خرده‌فرهنگ‌های معارض کرده است، انجام‌ندادن رسالت کامل حوزه‌های فرهنگی از آموزش و پرورش گرفته تا صدا و سیما و وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی و ... است.

این بی‌توجهی، به دلیل عدم توانایی در آموزش فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی بر اساس مقتضیات جامعه ایرانی است که شاهد بروز رفتارهای نامتعارف و گاهاً دهشتناک از نسل‌های جوان بوده‌ایم که جولان آن رفتارها در فضای مجازی، نگرانی دولتمردان را دو چندان می‌کند.

چنین شرایطی، فضای مناسبی را برای دلالان اپوزوسیون در خارج از کشور که با حربه‌ی هزینه‌های هنگفت حمایت می‌شوند؛ از طریق شبکه‌ها و برنامه‌های کاملا ضدفرهنگی جامعه‌ی ایرانی فراهم آورده است.

اخیراً بحث کشف حجاب را در شبکه‌های اجتماعی دیده‌ایم که طبق نظر بسیاری از اتاق‌های فکر این گروه‌ها در خارج از کشور، بحث روسری برایشان مطرح نبود بلکه بحث از بین بردن مفهوم ناموس را در جامعه‌ی ایرانی مورد هدف قرار داده است.

راهکار: مادامی که دولت با هزینه در حوزه‌های فرهنگی و قرار دادن افراد متخصص در حوزه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش، صدا و سیما و ... وارد عمل نشود و در جهت فرهنگ‌پذیری این نسل جدید بر اساس معیار ایرانی اسلامی تلاش نکند، شاهد بروز و ظهور خرده‌فرهنگ‌های متعارض بیشتری نیز خواهیم بود.

سید پوریا خنداخند - تحلیلگر مسائل سیاسی اجتماعی

انتهای پیام/

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار