دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۸۳۴۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۲
در زندگی همه انسانها کسانی هستند که اعتماد به نفس شما را به هر نحوی از بین می‌برند و یا تحت تاثیر قرار می‌دهند و باید بدانید با آنها چه کنید.

به گزارش آوای خزر، در زندگی همه ما افرادی وجود دارند که ممکن است باعث تضعیف اعتماد به نفس و ایجاد احساسات منفی در ما شوند و این افراد برای زندگی ما مضرند و بهتر است که آنها را از زندگی خود حذف کنیم تا بتوانیم از تاثیری که بر روح و روان ما می‎ گذارند جلوگیری کنیم. در این قسمت به 11 ویژگی این گونه افراد در زندگیمان خواهیم پرداخت که احتمالا شما هم با برخی از آنها در تماس هستید که باید تماس با آنها را هرچه سریعتر کمرنگ کنید.

1. افرادی که دائما در حال اظهار نظرند

گاهی اوقات افرادی در اطراف ما وجود دارند که به راحتی از مرزهای خود عبور می ‎کنند و بدون این که ما از آنها در مورد خود و اعمال و ویژگی هایمان نظر و یا مشورتی بخواهیم، در مورد هر چیزی که بخواهند اظهار نظر می ‎کنند و این افراد به ندرت احساسات دیگران را در نظر می ‎گیرند و یا به این فکر نمی ‎کنند که ممکن است با اظهارات خود به کسی صدمه بزنند. این افراد با استفاده از شما اعتماد به نفس خود را تقویت می ‎کنند و اگر نتوانید برای روابط خود با این افراد مرز تعیین کنید ، صدمات جدی به احساسات و اعتماد به نفستان وارد خواهد شد.

2. افراد شایعه پراکن

برخی از افراد دائما به دنبال کنجکاوی کردن در زندگی بقیه هستند و مرتبا درباره اتفاقات زندگی دیگران با شما حرف می ‎زنند و به راحتی دیگران را قضاوت می ‎کنند اما با این وجود، گوش دادن مداوم به شایعات و اخبار جعلی زندگی دیگران توسط این افراد طرز فکر شما را تحت تاثیر قرار می ‎دهد.

به خاطر داشته باشید شخصی که دائما درباره زندگی دیگر افراد با شما حرف می ‎زند، به احتمال زیاد با افراد دیگر نیز در مورد شما و زندگی شخصیتان صحبت خواهد کرد ، پس چنین فردی ارزش ادامه دادن رابطه با شما را ندارد و بهتر است او را از زندگی خود حذف کنید.

3. افراد خودشیفته

برخی از افراد در هر بحثی به دنبال چیزی برای تعریف و تمجدید کردن از خودشان می ‎گردند. برای این افراد خودشان در مرکز هر صحبتی قرار دارند و نظرات دیگران و چیزهایی که دوست دارند برایشان بی اهمیت است و بعد از صحبت کردن با این افراد ممکن است در درون خود احساس ضعف و کمبود اعتماد به نفس داشته باشید زیرا از شما برای بزرگ جلوه دادن خود استفاده می ‎کنند.

4. کسانی که باعث ایجاد افسردگی در شما می ‎شوند

بعضی از افراد قادرند فقط با یک مکالمه ساده، شادی و انرژی شما را تخلیه کنند و این افراد به راحتی از احساسات منفی شما استفاده می ‎کنند و به راحتی هم می ‎توانند بر شما مسلط شوند؛ در حالی که شما اصلا متوجه این موضوع نخواهید شد. اگر همیشه بعد از تعامل با فردی خاص دچار اضطراب و افسردگی شدید باید بدانید که لازم است نگاهی دقیق تر به روابط خود با این فرد بیاندازید.

5. افراد پر توقع

این افراد کسانی هستند که شما را درگیر مشکلات خود می ‎کنند و طوری رفتار می ‎کنند که انگار وظیفه شماست که به آنها در حل تمام مشکلاتشان کمک کنید و اگر نتوانید همه انتظارات آنها را برآورده کنید، شما را به عنوان یک دوست بد خطاب می ‎کنند و باعث ایجاد حس شرمندگی و بی ارزشی در شما می ‎شوند.

6. منتقدان بی تجربه

برخی افراد در هر موضوعی یک نقص و اشکالی پیدا می ‎کنند و آن را مورد نقد قرار می ‎دهند. گرفتن بازخورد از اطرافیان در مورد تصمیمات خود بسیار مهم است اما این بازخورد باید از طرف کسانی باشد که در مورد آن موضوع تجربه ای دارند، نه کسانی که بدون داشتن هیچ علمی در مورد موضوعات مختلف نظر می ‎دهند و ایراد می‎ گیرند.ا این افراد معمولا با ارائه نظرات بی پایه و اساس اعتماد به نفس شما را تضعیف می ‎کنند.

7. افراد کنترل کننده

برخورد با افراد کنترل کننده بسیار چالش برانگیز است و این افراد نسبت به انجام هر کاری وسواس به خرج می ‎دهند و دائما به دیگران دیکته می ‎کنند که وظایف خود را چگونه باید انجام دهند. در برخورد با این افراد شما دو راه بیشتر نخواهید داشت :یا دستورالعمل های آنها را دنبال می ‎کنید و یا با برخورد های سرکوب کننده آنها رو به رومی ‎شوید.

این افراد معمولا با دیکته کردن این که انجام چه کاری درست است و انجام چه کاری غلط، اعتماد به نفس شما را از بین می ‎برند و این افراد فضای کافی برای ابراز فردیت و تصمیم گیری را از شما می‎ گیرند و شما را مجبور به اطاعت از فرمان های خود می ‎کنند.

8. افراد سوء استفاده گر

برخی افراد در روابط خود با شما بسیار سواستفاده گر هستند و از شما برای رسیدن به موفقیت در اهداف خود استفاده می ‎کنند. این افراد ممکن است بسیار مهربان و دوست داشتنی به نظر برسند اما بعد از گذشت چند وقت خواهید فهمید که برای شما دوست خوبی نخواهند بود و فقط برای آسان تر کردن مشکلات خود استفاده می ‎کنند.

9. افراد همه چیز دان

برخی افراد سعی دارند که همیشه خود را باهوش ترین فرد جمع نشان دهند و تصور می ‎کنند که در هر موضوعی اطلاعات قابل قبولی دارند و به راحتی با دیگران در این مورد بحث می ‎کنند. این افراد باعث می ‎شوند که شما تصور کنید هیچ اطلاعاتی برای به اشتراک گذاشتن با دیگران ندارید و باعث تضعیف روحیه تان می ‎شوند که در این صورت بهتر است این افراد را نادیده بگیرید و یا رها کنید.

10. افراد بدبین

افراد بدبین می ‎توانند انرژی منفی زیادی را وارد زندگی شما کنند. وجود این افراد برای ثبات روانی شما بسیار مضر است زیرا آنها تمایل دارند اعتماد به نفس شما را تضعیف کنند و دستاوردهایتان را ناچیز جلوه دهند و باعث ایجاد احساس نا امنی و افسردگی در شما شوند و بنابراین بهتر است که روابطتان را با این گونه افراد خاتمه دهید.

11. افرادی که در صورت بروز مشکل، از صحبت کردن درباره آن اجتناب می ‎کنند

در حالی که ارتباطات کلید روابط موفقیت آمیز است اما با این حال برخی افراد ترجیح می ‎دهند از شکل ارتباطی منفعلانه و تهاجمی استفاده کنند و در صورت بروز استدلال سکوت کنند. این افراد نمی ‎توانند عصبانیت خود را به شکلی سالم و بالغ مدیریت کنند و در صورت بروز هر گونه ناراحتی ، شریک زندگی و یا دوستان خود را مجازات می ‎کنند. این افراد اطرافیان خود را مورد سوءاستفاده عاطفی قرار می ‎دهند و به جای حل و فصل مشکلات به نحوی مسالمت آمیز، شرایط موجود را دشوار و دشوار تر می ‎کنند.

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با احداث پالایشگاه در میانکاله موافقید؟
موافقم
مخالفم