دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۹۵۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳

10 اشتباه که باعث ماسیدن کرم‌پودر می‌شود

همه‌ی ما تجربه‌ی کیکی شدن کرم‌ پودر را داریم؛ یک کرم‌ پودر جدید می‌خریم و با ذوق‌وشوق آن را روی صورت می‌زنیم، اما چند دقیقه‌ی بعد که در آینه نگاه می‌کنیم، انگار روی صورتمان گچ‌کاری کرده‌اند و تمام مواد آرایشی روی صورتمان ماسیده است.

آوای خزر/ همه‌ی ما تجربه‌ی کیکی شدن کرم‌ پودر را داریم؛ یک کرم‌ پودر جدید می‌خریم و با ذوق‌وشوق آن را روی صورت می‌زنیم، اما چند دقیقه‌ی بعد که در آینه نگاه می‌کنیم، انگار روی صورتمان گچ‌کاری کرده‌اند و تمام مواد آرایشی روی صورتمان ماسیده است! اگر دوست ندارید این تجربه‌ی تلخ دوباره تکرار شود، در ادامه با ما همراه باشید.

10 اشتباه که باعث کیکی شدن و ماسیدن کرم‌پودر می‌شود

کیکی شدن کرم‌ پودر یا ماسیدن محصولات آرایشی به چه معناست؟

گاهی اوقات مدتی بعد از آرایش کردن، اتفاقاتی طبیعی مثل عرق کردن پوست یا چرب شدن آن، باعث ماسیدن و تکه تکه شدن محصولات آرایشی می‌شود. این اتفاق معمولا بیشتر برای کرم‌پودر می‌افتد. کیکی شدن کرم‌پودر باعث می‌شود که پوست شما یک‌دست و زیبا به نظر نرسد و آرایشتان به‌کلی خراب شود. در این شرایط معمولا همه‌ی تقصیرها را گردن کرم‌پودر می‌اندازیم؛ اما آیا فقط کرم‌پودر مقصر است؟

10 اشتباه که باعث کیکی شدن و ماسیدن کرم‌پودر می‌شود

آرایشگران حرفه‌ای می‌گویند نه. همیشه این طور نیست و گاهی اشتباهاتی که موقع آرایش کردن تکرار می‌کنیم، باعث این اتفاق تلخ می‌شوند. بخشی از کیکی شدن کرم‌ پودر، خشک شدن و ماسیدن آن به‌خاطر خود محصول و بخش دیگری از آن به‌خاطر پوستی است که کرم‌پودر روی آن قرار گرفته است.

۱۰ دلیل کیکی شدن کرم‌پودر

غیر از خود کرم‌پودر چه عامل دیگری باعث کیکی شدن آرایش می‌شود؟ پاسخ تعدادی از آرایشگران حرفه‌ای را بخوانید.

۱. آماده نکردن پوست

پوست صورت ما درست مثل یک بوم نقاشی است که موقع آرایش کردن، رنگ‌ها را لایه‌لایه روی آن می‌گذاریم. اگر این بوم ناهموار باشد، طبیعتا نمی‌توانید نقاشی زیبایی روی آن بکشید.

بی‌دلیل نیست که آرایشگران حرفه‌ای همیشه توصیه می‌کنند که قبل از هر گونه استفاده از محصولات و مواد آرایشی، حتما یک روتین خوب برای مراقبت از پوست داشته باشید. اگر برای یک موقعیت مهم آماده می‌شوید (مثلا عروسی شما در پیش است)، باید از ماه‌ها قبل یک روتین عالی برای مراقبت از پوست خود شروع کنید تا در روز موعود، پوست شما در بهترین حالت خودش قرار داشته باشد

بخش زیادی از ظاهر نهایی کرم‌پودر روی صورت، به نحوه‌ی آماده‌سازی پوست بستگی دارد. اگر پوست صورت شما خشک و بی‌آب باشد، پستی و بلندی‌های زیادی به‌خاطر جوش و خشکی پیدا کرده باشد یا در مجموع، در بهترین شرایط خود قرار نداشته باشد، به‌شدت روی نتیجه‌ی نهایی کار تاثیرگذار است. به همین دلیل آماده کردن صحیح پوست باعث می‌شود که قرار دادن کرم‌پودر روی آن، با پوست طبیعی شما فرقی نداشته باشد.

 

آماده کردن پوست حداقل شامل این مراحل است: استفاده از یک مرطوب‌کننده‌ی عالی و پرایمر. هر دو محصول کمک می‌کنند که سطح پوست شما مرطوب و یک‌دست شود و این توصیه برای همه‌ی انواع پوست است و به پوست خشک اختصاص ندارد.

10 اشتباه که باعث کیکی شدن و ماسیدن کرم‌پودر می‌شود

۲. خشک نشدن پرایمر

همان‌طور که توصیه می‌شود صبر کنید تا انواع سرم‌ها و مرطوب‌کننده‌هایی که می‌زنید خشک و جذب شوند و بعد از ضدآفتاب استفاده کنید، به‌همین ترتیب بعد از استفاده از پرایمر باید صبر کنید تا به‌خوبی جذب شود و بعد، از کرم‌پودر استفاده کنید. بعد از خشک شدن، یک بار دیگر صورت را بررسی کنید و اگر نیاز است، باز هم از پرایمر و مرطوب‌کننده استفاده کنید.

10 اشتباه که باعث کیکی شدن و ماسیدن کرم‌پودر می‌شود

۳. استفاده‌ی نادرست از کرم‌ها

استفاده‌ی نادرست از کرم‌ها باعث می‌شود که نتیجه ی دلخواهی از استفاده از آن‌ها نگیرید. اگر قرار است از چند کرم استفاده کنید، اول مرطوب‌کننده و لوسیون‌های بر پایه‌ی آب را استفاده کنید و در مرحله‌ی بعد، روی آن کرم‌های مغذی بزنید. کرم‌ها را به‌خوبی همه‌جای صورت پخش کنید و هیچ قسمتی را بدون کرم رها نکنید.

10 اشتباه که باعث کیکی شدن و ماسیدن کرم‌پودر می‌شود

۴. لایه‌برداری نکردن پوست

غیر از مرطوب‌کننده و پرایمر، عامل مهم دیگری هم در ظاهر نهایی کرم‌پودر شما تاثیرگذار است. لایه‌برداری پوست مهم‌ترین مرحله‌ی روتین پوستی است که نباید از آن صرف‌نظر کنید. جمع شدن مقدار زیادی سلول‌های مرده‌ی پوست و چربی‌های طبیعی پوست، باعث می‌شود که کرم‌پودر به‌خوبی روی صورت شما پخش و جذب نشود.

اگر پوست صورت خود را مرتب لایه‌برداری نکنید، حتی استفاده از مرطوب‌‌کننده و پرایمر هم معجزه نمی‌کند. تا زمانی که مانعی روی پوست وجود دارد، هیچ کرم و محصولی به‌خوبی روی صورت شما نمی‌نشیند. برای جلوگیری از کیکی شدن کرم‌پودر، حتما قبل از آرایش کردن و قبل از استفاده از مرطوب‌کننده و پرایمر، پوست را لایه‌برداری کنید.

برای لایه‌برداری روش‌های مختلفی وجود دارد. می‌توانید لایه‌بردارهای شیمیایی را به روتین پوستی خود اضافه کنید یا با براش‌های مخصوص، کار لایه‌برداری فیزیکی را انجام دهید.

10 اشتباه که باعث کیکی شدن و ماسیدن کرم‌پودر می‌شود

۵. استفاده از رنگ نامناسب

استفاده از رنگ نامناسب برای کرم‌پودر، باعث می‌شود که ظاهری بسیار غیرطبیعی پیدا کند. وقتی کرم‌پودر و پوست صورت شما با هم تفاوت زیادی داشته باشد، کوچک‌ترین مشکل ایجادشده در کرم‌پودر، خیلی زود نمایان می‌شود. ضمنا برای پوشاندن چهره با یک رنگ متفاوت، مجبور می‌شوید از مقدار زیادی کرم استفاده کنید.

 

موقع انتخاب رنگ کرم‌پودر بسیار مهم است که زیررنگ پوست خود را تشخیص دهید. یعنی باید بدانید که رنگ پوست شما گرم، سرد یا خنثی است. برای انتخاب رنگ کرم‌پودر عجله نکنید و حسابی وقت بگذارید. انتخاب رنگ صحیح کرم‌پودر، نصف مسیر یک آرایش حرفه‌ای، طبیعی و بی‌نقص است.

10 اشتباه که باعث کیکی شدن و ماسیدن کرم‌پودر می‌شود

۶. انتخاب محصول اشتباه برای پوست

علاوه بر رنگ پوست، موقع خرید کرم‌پودر باید به نوع پوست خود هم توجه کنید. کرم‌پودرها فرمولاسیون‌های مختلفی برای انواع پوست چرب، خشک و معمولی دارند. اگر پوست بسیار خشک و ملتهبی دارید، حتما باید از کرم‌پودر مخصوص پوست‌های خشک استفاده کنید. این کرم‌پودرها دارای خواص مرطوب‌کنندگی اضافه‌تر از حد معمول هستند.

معمولا در کرم‌پودرهای مخصوص پوست خشک از ماده‌ای به هیالورونیک اسید استفاده می‌شود که یک عامل مرطوب‌کننده است. کرم‌پودرهای مایع و رقیق‌تر برای کسانی که پوست خشم دارند بهتر است. اگر پوست شما آسیب‌های متعددی دیده است مثلا تغییر رنگ پیدا کرده، جوش و قرمزی دارد یا بافت آن دچار تغییر شده، می‌توانید از کرم‌پودرهای تصحیح‌کننده‌ی رنگ استفاده کنید.

اگر پوست چرب دارید، پوست شما به‌طور طبیعی بیشتر از سایر انواع پوست‌ها، چربی تولید می‌کند. در نتیجه ممکن است بعد از مدتی کم‌کم براق شود. این دسته از افراد نباید از کرم‌پودرهای براق استفاده کنند. کرم‌پودرهایی که ظاهری مات ایجاد می‌کنند بهترین گزینه برای کسانی است که پوست چرب دارند. این ظاهر مات به جذب چربی اضافه‌ی پوست کمک می‌کند.

در مجموع، محصولات تخصصی مخصوص هر نوع پوست، با در نظر گرفتن نیازهای همان نوع پوست تهیه شده است و می‌تواند کمک بزرگی برای داشتن یک آرایش بی‌نقص باشد.

10 اشتباه که باعث کیکی شدن و ماسیدن کرم‌پودر می‌شود

۷. غلظت بالای کرم‌پودر

غلظت بالای کرم‌پودر یا در اصطلاح سنگین بودن آن، باعث می‌شود که کیکی شدن کرم‌پودر را تجربه کنید. در بیشتر مواقع، اصلا نیازی به کرم‌پودرهای سنگین و بسیار غلیظ ندارید. برای آرایش‌های معمولی و آرایش‌های مناسب برای مجالس و رویدادها، یک کرم‌پودر سبک با پوشش‌دهی معمولی، کافی است. کرم‌پودرهای سنگین برای گریم‌ها و آرایش‌های سنکین است که در طی آن، قرار است چهره‌ی یک فرد به‌ کلی تغییر کند.

گاهی اوقات حتی به جای استفاده از کرم‌پودر می‌توانید مرطوب‌کننده‌های رنگی را جایگزین کنید. این بهترین گزینه برای کسانی است که پوست بدون مشکل دارند و فقط می‌خواهند یک پوشش ملایم از رنگ روی صورتشان باشد.

10 اشتباه که باعث کیکی شدن و ماسیدن کرم‌پودر می‌شود

۸. استفاده از مقدار زیادی کرم‌پودر

اگر کرم‌پودر شما پوشش‌دهی خوبی ندارد، راه‌حلش استفاده از مقدار زیادی کرم‌پودر نیست؛ هر چه‌قدر مقدار محصولات آرایشی روی صورت شما بیشتر شود، احتمال ماسیدن و کیکی شدن کرم‌پودر هم بیشتر می‌شود. استفاده‌ از مقدار زیادی کرم‌پودر یک اشکال دیگر هم دارد؛ باعث می‌شود که نتوانید آن را به‌صورت یکنواخت روی پوست صورت پخش کنید.

اگر غیر از کرم‌پودر بخواهید از محصولات پودری مثل پنکیک، رژ گونه و پودر فیکس هم استفاده کنید، قرار گرفتن این مقدار پودر روی مقدار زیادی کرم‌پودر، نتیجه‌ای جز ماسیدن آن ندارد.

اگر پوشش‌دهی کرم‌پودر شما خوب نیست، به‌جای استفاده از مقدار زیادی کرم، آن را عوض کنید.

10 اشتباه که باعث کیکی شدن و ماسیدن کرم‌پودر می‌شود

۹. کرم‌پودر نامناسب برای شرایط فرد

کرم‌ پودری که می‌خرید باید متناسب با شرایط و سبک زندگی شما باشد. اگر برای بیرون رفتن آرایش می‌کنید و در عین حال اهل پیاده‌روی‌های طولانی و حتی دویدن هستید، شاید کرم‌پودرهای معمولی نتوانند در برابر حجم زیادی عرق، مقاومت کنند. در این شرایط باید از کرم‌پودرهای مخصوص برای فعالیت‌های شدید استفاده کنید.

10 اشتباه که باعث کیکی شدن و ماسیدن کرم‌پودر می‌شود

10. فیکس نکردن کرم‌پودر

هر محصولی که بعد از کرم‌پودر استفاده می‌کنید، به‌اندازه‌ی محصولات قبل از کرم‌پودر، اهمیت دارد. بعد از آرایش حتما از پودر فیکس استفاده کنید تا آرایش شما برای مدت بیشتری دوام داشته باشد. ابتدا با مقدار کمی پودر و با قلم‌موی مخصوص، نواحی مستعد چرب شدن را بپوشانید و بعد به آرامی پودر را به همه‌ی صورت بزنید.

انتهای پیام/1005

 

نظرات شما