دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۹۵۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۸

اقدامات دولت روحانی اقتصاد کشور را با مشکل جدی مواجه کرد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به دفاع یکی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس از عملکرد دولت قبل اظهار داشت: دولت قبل با اقداماتی همچون گره زدن همه مسائل به مذاکرات، اقتصاد کشور را دچار مشکل جدی کرد.

به گزارش آوای خزر، جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به دفاع یکی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس از عملکرد دولت قبل گفت: ما ابتدا فکر می‌کردیم که دولت قبل از نیروهای باتجربه استفاده کرده و می‌تواند اقتصاد کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سامانه دهد، اما دولت آقای روحانی با اقداماتش اقتصاد کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دچار مشکل جدی کرد.

وی افزود: دولت آقای روحانی با گره زدن سرنوشت اقتصاد کشور به مذاکرات، اقتصاد کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شرطی کرد و علاوه بر آن بدون تکمیل پروژه‌های قبلی، به کلنگ‌زنی پروژه‌های جدید پرداخت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: دولت آقای روحانی به خوبی می‌دانست که با محدودیت در حوزه منابع مواجه است اما باز هم اقدام به کلنگ‌زنی پروژه‌های جدید کرد.

کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: دولت آقای روحانی برای تامین منابع مالی موردنیاز خود اقدام به فروش اوراق کرد که این اقدام یعنی پیش‌خور کردن بودجه سال‌های آینده و در فروش اوراق آنقدر پیش رفت که از میزانی که در قانون برنامه تعیین شده بود هم پا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فراتر گذاشت.

وی افزود: امروز دولت سیزدهم وارث این گونه اقدامات دولت قبل است و ماهانه بیش از 10 هزار میلیارد تومان بابت سررسید اصل و سود اوراق فروخته‌شده در دولت قبل پرداخت می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: علاوه بر این دولت سیزدهم به جای آنکه پروژه جدیدی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ افتتاح کند، پروژه‌هایی که دولت‌های قبل زخمی کردند و روی زمین گذاشتند را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تکمیل می‌کند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌1005

نظرات شما