دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۰۵۹۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰
وقتی برخی مدیران وظایف خود را نادیده می‌گیرند
انتقاد استاندار گلستان از استقبال سرد مدیران نسبت به کارگروه جوانی جمعیت
نماینده عالی دولت در استان گلستان گفت: برخی از قوانی در کشور ما مثل حروف والی است نوشته می‌شود، ولی خوانده نمی‌شود و حیف و دریغ از اینکه اجرا شود و این خیلی بد است و مدیران استان باید در جهت حل مشکلات تلاش کنند.
آوای خزر - ابراهیم حاتمی: موضوع جمعیت و جوانی از مسائل مورد تاکید مقام معظم رهبری است، براساس شعار‌ها و تفکرات دولت‌های گذشته و همچنین دسیسه‌های غربی بر شعار فرزندآوری کمتر زندگی بهتر، امروز کشور ایران از نظر رشد جمعیتی با چالش بزرگی رو به رو است و هرم جمعیتی کشور به سوی پیری می‌رود.

این مسئله سبب شده است که کارگروهی ویژه‌ای با این عنوان در کشور ایجاد شود و به تبع آن در استان‌ها برنامه‌های مختلفی را پیگیری می‌کنند، اما به نظر می‌رسد که اهمیت این کارگروه برای بسیاری از مسوولان استان آنگونه که باید مورد توجه قرار نگرفته و این مسئله سبب انتقاد استاندار گلستان شد.

علی محمد زنگانه در ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان گلستان با اشاره به اهمیت موضوع جمعیت اظهار کرد: هر اتفاقی که می‌خواهد در کشور بیفتد در نهاد مقدس خانواده نهادینه می‌شود و سایر نهاد‌ها حتی آموزش و پرورش فرعی است.

استاندار گلستان ابراز داشت: خلأ ساختاری را باید پُر و از ظرفیت این نهاد‌ها در حوزه خانواده و جوانی جمعیت بهره ببریم. ولی می‌بینم که برخی دستگاه‌ها با تاخیر به این جلسه حضور پیدا می‌کنند و برخی نیز از جمله فرمانداران حضور پیدا نمی‌کنند.

زنگانه ادامه داد: برخی مدیران نیز در دقایق پایانی حضور پیدا می‌کنند و دبیرخانه جلسه نیز زمان ورود مدیران به جلسه را ثبت و به دبیرخانه جشنواره شهید رجایی ارسال می‌کنند.

وی به عدم حضور صدا و سیما در این نشست نیز اشاره کرد و گفت: این موضوع مهمی است و باید از سوی رسانه‌ها بیشتر به آن پرداخته شود.

نماینده عالی دولت در گلستان تاکید کرد: قانون تسهیل ازدواج جوانان مورد تاکید مقام معظم رهبری است و نزدیک ۱۵ سال است که از ابلاغ این مصوبه می‌گذرد، ولی باید بررسی کنیم چرا اجرایی نشده است.

وی بیان کرد: همه فضا‌های دولتی واجد الشرایط باید براساس قانون در اختیار ازدواج جوانان قرار بگیرد و همچنین کمیته سامان جوانان راه اندازی شود.
 
انتقاد استاندار گلستان از استقبال سرد مدیران نسبت به کارگروه جوانی جمعیت
صندلی‌های خالی و حضور تنها چند مسوول در ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان گلستان؟!؟
 
این مقام مسوول ابراز داشت: برخی از قوانین در کشور ما مثل حروف والی است نوشته می‌شود، ولی خوانده نمی‌شود و حیف و دریغ از اینکه اجرا شود و این خیلی بد است و مدیران استان باید تلاش کنند مشکلات را حل کنند.

زنگانه تاکید کرد: بین نهاد‌های زیر نظر، ولی فقیه با دستگاه‌های دولتی فرق زیادی وجود دارد، در اجرای این قانون یک ماده به صورت کامل اجرا شده چرا که برای ستاد پشتیبانی نیروی مسلح بوده و محل سکونت سربازان نزدیک به محل زندگی شده و مستمری آن‌ها دو برابر افزایش یافته است و باید دستگاه‌های اجرایی از چنین نهاد‌هایی الگو بگیرند.

وی گفت: کار‌های ما زیاد است، ولی عمق آن کم است و باید بررسی کنیم کدام یک از اقدامات ما با هزینه کمتر و انرژی کمتر اثربخشی بیشتری دارد.

استاندار گلستان تاکید کرد: طراحی برنامه‌هایی که مبتنی بر بودجه عمومی است جواب نمی‌دهد و یک طرح در کشور موفقیت داشته چرا که بودجه آن را برحسب تعرفه در نظر گرفته است نه بودجه عمومی.

زنگانه در پایان گفت: برای کارکنان مجرد دستگاه‌های اجرایی باید برنامه‌ریزی و آن‌ها را به ازدواج تشویق کنیم.
 
انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: