آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۵۰۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
رئیس اسبق صداوسیما با انتشار پستی نسبت به استعفای وزیر آموزش‌وپرورش و پذیرش آن واکنش نشان داد.

سید عزت اللّه ضرغامی رئیس اسبق سازمان صداوسیما و عضو شورای عالی فضای مجازی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود به استعفای سیدمحمد بطحائی وزیر آموزش‌وپرورش واکنش نشان داد و آن را مایه تأسف و نشانه سردرگمی و بی‌برنامگی دولت حوزه حساس آموزش‌وپرورش دانست.

ضرغامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

آقای معلم

استعفای آقای سید محمد بطحائی وزیر پرتلاش و خوش اخلاق وزارت آموزش و پرورش و پذیرش آن توسط رئیس جمهور بدون بیان هیچ گونه توضیح و توجیهی از سوی دولت، مایه تاسف است.

وزارت آموزش و پرورش مسئولیت مهم و گسترده‌ای در امر فرهنگ و تعلیم و تربیت دارد. برکناری آقای اصغر فانی وزیر قبل و وادار شدن وزیر بعد به استعفا حاکی از سردرگمی و بی‌برنامگی دولت در این حوزه حساس است.

به رغم اختلاف دیدگاه های من با آقای بطحائی در موضوع "سمپاد" و رسانه‌ای شدن آن معتقدم که او می‌توانست وزیر موفقی در این وزارتخانه کلیدی باشد و به دور از حواشی سیاسی و جناحی مأموریت های خود را دنبال کند.

شاید اگر آقای روحانی فقط ۱۰ دقیقه به او وقت می داد تا تکلیف چند پرونده مهم وزارتخانه روشن شود و یا فقط یک پیغام "خسته نباشید" به او می داد تا سر فرصت به مسائل وزارتخانه اش رسیدگی کند، او همچنان به خدمت خود ادامه می‌داد.

رئیس‌جمهور محترم در حالی از اختیارات ویژه و فرماندهی واحد برای اداره دستگاه های دولتی و حاکمیتی سخن می‌گوید که متاسفانه در حوزه مدیریت اختیارات و وظایف قانونی خود دچار خلاء‌های جدی است.

به آقای بطحائی، خدا قوت می گویم و از صبوری خانواده محترمش تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/۱۰۰۰

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار