دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۱۴۵۱
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران:
۱۶ آذرماه روز تقابل با امپریالیزم جهانی است
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه روز دانشجو یک رویداد ماندگار در حافظه تاریخی ایران با ماهیت استبارستیزی است، ۱۶ آذرماه را روز تقابل با امپریالیزم جهانی توصیف کرد.
روح الله سلگی در گفتگو با خبرنگار آوای خزر در ساری، ضمن اشاره به رویداد تاریخی ۱۶ آذرماه و تبریک روز دانشجو، دانشجویان را قشر فرهیخته و اثرگذار جامعه دانست که حضور و نحوه حضور آن‌ها در تمامی میدان‌ها و صحنه‌های ملی و تاریخی حائز اهمیت است.

او به توطئه‌های دشمنان و جنگ ترکیبی جدید که در حوزه رسانه اتفاق افتاد و پیرو آن با شعبده‌بازی و شومن‌بازی، بخشی از جوانان آگاهانه یا ناآگاهانه در جبهه دشمن قرار گرفتند، اشاره و اظهار کرد: اکنون و در آستانه روز دانشجو نیز دشمنان همه توان خود را به کار بستند تا این رویداد تاریخی که دارای ماهیت استکبارستیزی است را آنطور که خود می‌خواهند به جهان معرفی کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران تصریح کرد: اکنون در یک جنگ رسانه‌ای با کارفرمایی اسراییل و آمریکا، روزد دانشجو به گونه‌ای ‎دارد القا می‌شود که گویا روز هم‌دستی و هم‌داستانی با امپریالیزم است در حالیکه ماهیت ۱۶ آذر، تقابل با امپریالیزم جهانی است.
 
۱۶ آذرماه روز تقابل با امپریالیزم جهانی است
سلگی ادامه داد: در این روز نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا وارد ایران می‌شود، حضور او به نوعی بود که گویا به یکی از مستعمرات خود سر می‌زند؛ چون پیش از آن کودتای ۲۸ مرداد اتفاق افتاده بود و در ۱۶ آذرماه که به ایران می‌آید، دانشجویان در دانشگاه تهران مقابل او و در واقع در برابر تفکر سلطه‌طلبانه آمریکا می‌ایستند.

او با طرح این سوال که آیا می‌شود چنین ماهیتی را تغییر داد، معتقد است که تغییر ماهیت ۱۶ آذرماه، جفای به تاریخ و ظلم به شهدای این حادثه است چرا که ماهیت جنبش‌های دانشجویی و دانش‌آموزی آرمان‌گرایی، ظلم‌ستیزی، استکبارستیزی، عدالتخواهی و کمک به محرومان و مستضعفان است.

انتهای پیام/۱۰۰۱/آزاده بابانژاد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با احداث پالایشگاه در میانکاله موافقید؟
موافقم
مخالفم
آخرین اخبار