دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۱۴۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۵
فرماندار نکا:

دشمن می‌خواهد دانشجویان ما سیاست‌زده باشند

دشمن می‌خواهد دانشجویان ما سیاست‌زده باشند
نماینده عالی دولت در نکا گفت: دشمن با تمام قوا تلاش دارد تا نسل فرهیخته و دانشجوی کشور را دچار سیاست‌زدگی کند و از مسائل سیاسی به دور نگه داشته باشد.
آوای خزرآزاده بابانژاد: امروز ۱۶ آذرماه روز دانشجوست، روزی که محتوا و ماهیت آن استکبارستیزی است و امپریالیزم جهانی گرچه با تمام قدرت رسانه‌ای در صدد تغییر ماهیت این رویداد تاریخی است، اما نمی‌تواند تاریخ یک کشور را به سود خود مصادره کند.

فرماندار نکا با تبریک این روز، آن را نماد بصریت و آگاهی و حضور دانشجویان در مناسبات سیاسی کشور عنوان و اظهار کرد: ویژگی‌های بارز دانشجویان ما این است که بنا به فرمایش رهبر باید سیاسی باشند، اما سیاست‌زده نباشد.

عبدالرضا بابایی با بیان اینکه دشمن پس از انقلاب تلاش کرد تا دانشجویان از فضای سیاسی به دور باشند، افزود:، اما این قشر فرهیخته نشان داد که عناصری مطلع، بصیر و آگاه به زمان خود هستند و به وقت و بهنگام تصمیمات درست می‌گیرند و این را از آغاز انقلاب اسلامی در رخداد‌های مختلف کشور به اثبات رساندند.
 
دشمن می‌خواهد دانشجویان ما سیاست‌زده باشند
فرماندار نکا گفت: امروز نیز دشمن تمام تلاش خود را به کار بست تا با پروپاگاندای رسانه‌ای و با استفاده از شبکه‌های آمریکایی، صهیونیستی و آل سعود کاری کند که دانشجویان ما در تحلیل مسائل سیاسی دچار خطا و اشتباه شوند.

او ادامه داد:، اما دانشجویان این عصر و زمانه نیز آنقدر بصیر و آگاه هستندکه با مطالعه دقیق در تاریخ کشور‌هایی که این هجمه‌ها را بر ما وارد می‌کنند، با آگاهی کامل در مقابل خواست‌های دشمن بایستند و اثبات کردند که دشمن در تلاش خود ناکام است.

بابایی با بیان اینکه دشمن به دنبال سیاست‌زده کردن دانشجویان ماست، گفت: این تقابل همواره وجود داشته و دارد و البته دشمن همانند گذشته شکست خواهد خورد و استکبار به افول خود نزدیک‌تر خواهد شد.

فرماندار نکا در پایان اظهار امیدواری کرد که جمهوری اسلامی ایران با کوشش و بصیرت نسل جوان و فرهیخته خود، در همه حوزه‌ها به ویژه علم و فناوری بر قله علمی جهان قرار بگیرد.

انتهای پیام/۱۰۰۱/
خبرنگار: آزاده بابانژاد
نظرات شما