آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۵۱۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
مدیرکل دفتر روابط اقتصادی خارجی سازمان سرمایه‌گذاری ایران اعلام کرد
مدیرکل دفتر روابط اقتصادی خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران گفت: در سند برنامه ششم توسعه‌ای کشور، هدفگذاری 65 میلیارد دلاری تامین مالی از خارج در هر سال تعیین شده است که سهم سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی 15 میلیارد دلار در سال پیش بینی شده است.

هدف‌گذاری 65 میلیارد دلاری سالانه جهت تامین منابع مالی خارجی/ سود سرمایه‌گذاری خارجی در ایران بدون محدودیت است

به گزارش  آوای خزر از شهرستان ساری، ابوالفضل کوده‌ئی امروز در نخستین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری مازندران که در مجتمع پیامبراعظم(ص) دانشگاه علوم پزشکی ساری برگزار شد، اظهار داشت: سرمایه موتور محرکه تولید بوده و نقش آن در تامین و جذب سرمایه و هدایت آن به سمت تولید و بهره وری بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه تامین سرمایه به دو دسته تامین منابع داخلی و خارجی تقسیم می‌شود، افزود: عمده منابع داخلی در تامین مالی طرح‌ها شامل منابع بانکها، بازار سرمایه، سهم آورده بخش خصوصی و سهم دولت در بودجه های عمرانی اوراق بهادار و نظایر آن است.

مدیرکل دفتر روابط اقتصادی خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با نگاهی به هدفگذاری‌های کمی در برنامه های میان مدت کشور در زمینه رشد اقتصادی، بیان کرد: براساس هدف‌گذاریهای کمی که در برنامه های میان‌مدت توسعه کشور لحاظ شده است؛ متوسط رشد سالانه اقتصادی کشور 8 درصد پیش‌بینی شده است.

کوده‌ئی تصریح کرد: بطور کلی رسیدن به این هدف نیازمند حجم کلانی از سرمایه است که قائدتا در شرایط اقتصادی موجود، بخش قابل توجهی از این سرمایه از منبع داخلی قابل تامین نخواهد شد.

وی با طرح این سوال که برای تامین مابقی سرمایه چه باید کرد؟ گفت: با توجه به تجربه و عملکرد کشورهای مختلف، یکی از شیوه‎هایی که به آن پرداخته اند موضوع جذب سرمایه خارجی بوده است.

مدیرکل دفتر روابط اقتصادی خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران ادامه داد: بر همین اساس است که در سند برنامه ششم توسعه‌ای کشور، هدفگذاری 65 میلیارد دلاری تامین مالی از خارج در هر سال تعیین شده است که سهم سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی 15 میلیارد دلار در سال پیش بینی شده است.

این مسئول با بیان اینکه تامین مالی و سرمایه گذاری خارجی در ایران سابقه 60 ساله دارد، اظهار کرد: در بهترین شرایط شاید بتوان 50 یا 60 درصد تامین مالی را از داخل تامین کرد اما برای رسیدن به این هدف باید قطعا بخشی از آن از خارج تامین شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه برای جذب سرمایه باید در چارچوب مارکتینگ به دغدغه‌ها توجه کرد، گفت: امنیت و سودآوری سرمایه گذاری برای سرمایه‌گذاران بسیار دارای اهمیت است.

مدیرکل دفتر روابط اقتصادی خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با تاکید بر اینکه در ایران هیچ محدودیتی برای سهام وجود ندارد، تصریح کرد: هر سرمایه گذار خارجی میتواند تا 100 درصد نیز از سرمایه گذاری انجام شده سود ببرد.

کوده‌ئی خطاب به میهمانان خارجی، سفرا و کارداران اظهار کرد: مازندران استان مستعدی است که با همت مرکز سرمایه گذاری یکی از استانهای پیشرو در تدوین سرمایه گذاری و دارای ظرفیتهای فراوان برای جذب سرمایه گذاری محسوب می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه همه دستگاهها باید در ظرفی بازی کنند که همه فرصتها برای سرمایه گذار فراهم شود، افزود: مرکز سرمایه گذاری ملی نیز در مشوقها و امنیت سرمایه گذاری کمک می کند و مهمتر از همه این است که احترام و عزت به سرمایه گذاری خارجی رعایت می‌شود.

اخبار مازندران

 انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار