دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۳۱۱۲
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۱
یادداشت/ محمدعلی نوبخت
مردم‌فریبی دشمن اصلی آزادی و مردمی‌سازی امور
فرماندار ساری در یادداشتی با بیان اینکه مردم‌فریبان آفت اصلی پیشرفت، آبادانی و توسعه هستند، این افراد را دشمن اصلی آزادی و مردمی‌سازی امور توصیف کرد و از خردورزان خواست تا همگان را نسبت به دام‌های مردم فریبانه آگاه سازند.

آوای خزر - محمدعلی نوبخت فرماندار مرکز مازندران در یادداشتی می‌گوید: مردم‌فریبی به عنوان آفت و آسیب در مقابل مردم سالاری و مردمی سازی امور است که باعث تباهی جامعه می شود.

مردم فریبان خود را قهرمان دانسته و وعده های بسیار می دهند تا با آن نیاز مردم را به خود افزایش دهند و با کشمکش، تهمت، دروغ، دشمنی و دودستگی به آن دامن می زنند.

فرصت طلبی، وعده های توخالی، بهره برداری از اطلاعات نادرست، شایعه پراکنی، دروغ پردازی، تهدید و ترساندن رقبا، ساده نمایی مسائل بغرنج، هراس و ترس در جامعه از جمله روش های معمول مردم‌فریبان است.

مردم‌فریبان برای رسیدن به اهداف و منافع خود به آشوب، آشفتگی و چند دستگی نیاز دارند تا خود را به عنوان ناجی، رهایی بخش و انسانی عادل معرفی کنند.

وضعیت مورد پسند آنان، وضعیتی انحصاری است که در آن دست یافتن به مدارج بالا و موفقیت فارغ از رقابت و بدون شایستگی به صرف چاپلوسی و تملق امکان پذیر می باشد.

آنان همیشه از اختناق و محدودیت سیاسی حمایت می کنند زیرا از این طریق است که می توانند به امتیازهایی که ندارند دست پیدا کنند و سعی می کنند با هیجان، احساس و وارونه جلوه دادن مسائل خود را به عنوان مسئولی نجات بخش معرفی کنند.

اینان آفت اصلی پیشرفت، آبادانی و توسعه هستند و سیاستشان به نوعی به نزاع داخلی بی سروصدا تبدیل شده و عرصه ی عمومی گفتگو و خردورزی جمعی درباره خیرعمومی را به ناامیدی کشانده و منتج به بحران و بی ثباتی می شوند.

لذا می‌طلبد که نخبگان و کنشگران با گفتار، کردار و نوشتار بر آموزش مدنی و سیاسی جامعه و آگاه ساختن مردم از دام های مردم فریبانه بکوشند و از پدیده انفعال سیاسی جلوگیری نمایند.

انتهای پیام/

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با احداث پالایشگاه در میانکاله موافقید؟
موافقم
مخالفم