دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۳۳۵۶
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۲
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی

جریمه نقدی یا انفصال از خدمت برای ۱۱ مدیر متخلف دولتی در کشور

جریمه نقدی یا انفصال از خدمت برای ۱۱  مدیر متخلف دولتی در کشور
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از برخورد با ۱۱ مدیر دولتی که در نظارت و تنظیم بازار کم‌کاری داشته‌اند خبر داد که به جریمه نقدی یا انفصال از خدمات دولتی محکوم شده‌اند.
به گزارش آوای خزر به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، احمد اصانلو در همایش سراسری مدیران کل ستادی و استانی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: با رویکرد مطالبه گری از دستگاه‌های اجرایی که مسئولیت تنظیم بازار دارند، در خصوص کم کاری و تخلفات مدیران مسئول تنظیم و نظارت بر بازار ورود خواهیم کرد چراکه بسیاری از چالش و مشکلات عدیده حوزه بازار ناشی از عدم مدیریت در تامین، توزیع و فقدان نظارت صحیح است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از رسیدگی به ۱۱ پرونده در استان‌های گیلان، خراسان رضوی، کرمانشاه، تهران، البرز، آذربایجان غربی و کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و افزود: پس از احراز کم کاری مدیران دولتی در نظارت صحیح بر تنظیم بازار، حکم محکومیت پرداخت جریمه نقدی و یا انفصال آنان از خدمات دولتی براساس قانون تعزیرات حکومتی صادر شد.

اصانلو با انتقاد از اینکه برخی دستگاه‌های اجرایی ضابط همراهی لازم را با سازمان تعزیرات حکومتی ندارند، افزود: رویکرد ما در این دولت این است که ضمن اقتدار سازمانی با مدیریت قوی بتوانیم نقش موثری در حوزه تنظیم گری بازار داشته باشیم.
 
برخورد با 11 مدیر متخلف دولتی با حکم تعزیرات
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اینکه بعضی از دستگاه‌های مسئول حوزه نظارت بر بازار پشت تصور مردم از اینکه سازمان تعزیرات مسئول نظارت بر بازار است در انجام وظایف قانونی کوتاهی می‌کنند، افزود: سازمان تعزیرات مسئولیت حلقه آخر تنظیم بازار یعنی رسیدگی به تخلفات را داشته و مسئولیت نظارت، بازرسی و کشف تخلف با دستگاه‌های اجرایی دیگر است.

اصانلو همچنین با اشاره به اثرگذاری اجرای احکام در بازدارندگی از تخلفات، گفت: اجرای احکام اهمیت بسیار بالایی دارد و لازم است مدیران نظارت ویژه‌ای به این بخش داشته باشند تا مردم از اثربخشی احکام سازمان آگاه شوند و متخلفان نیز با ترس از جرائم بازدارنده دیگر تخلف نکنند.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با تاکید بر ضرورت ادامه حضور تعزیرات حکومتی در بازار، گفت: منظور ما از حضور میدانی موثر، حضور در مراکز تولیدی و توزیعی عمده است که گشت ها، رسیدگی و اجرای احکام مبتنی بر حمایت از مردم باشد.

در این همایش مدیران کل استانی و ستادی سازمان تعزیرات حکومتی در قالب چهار کارگروه به بررسی چالش‌های اجرای سریع و موثر احکام تعزیرات حکومتی، راهکار‌های بهبود عملکرد گشت‌های سیار، چالش‌های سال ۱۴۰۳ سازمان و راهکار‌های برون رفت از آن و حوزه کشف، رسیدگی و اجرای پرونده‌های مهم و ملی و راهکار‌های برون رفت از آن پرداختند و گزارش این جلسات به همراه راهکار‌ها به رئیس سازمان تعزیرات حکومتی ارائه شد.

انتهای پیام/
نظرات شما