دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۳۵۸۰
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در بازدید از کارخانجات صنایع آموزشی:
اولویت شرکت‌های صندوق ذخیره باید سودآوری و توجه به اقتصاد دانش‌بنیان باشد
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان امکانات، توانمندی‌ها و خوشنامی برند شرکت صنایع آموزشی را یک فرصت بی بدیل برای بهسازی و توسعه این مجموعه بیان و تاکید کرد: باید از ظرفیت های عظیم بخش آموزش و پرورش کشور به منظور تقویت برند ملی صنایع آموزشی و احیای این برند استفاده کنیم.

به گزارش آوای خزر به نقل از روابط عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان، محسن احمدی ضمن بازدید از بخش های تولیدی شرکت صنایع آموزشی، در جمع مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران این شرکت، از صنایع آموزشی به عنوان یک برند ملی خوشنام و خوش سابقه یاد و تاکید نمود این مجموعه باید با تغییر رویکردها و تعیین استراتژی های صحیح و کارآمد به یکی از شرکت های سودآور صندوق ذخیره تبدیل شود.

شرکت‌های زیان‌ده در مجموعه صندوق را تحمل نمی‌کنیم

مدیرعامل صندوق تصریح کرد: در کنار همه افتخاراتی که صنایع آموزشی در کارنامه خود دارد، باید اولویت نخست آن سودآوری برای فرهنگیان عضو صندوق باشد چون که فرهنگیان عضو  ماهانه 3 تا 5 درصد از حقوق خود را به صندوق واریز می نمایند و انتظار دارند در زمان بازنشستگی عایدی و دریافتی مناسبی داشته باشد.

ضرورت تبدیل شدن صنایع آموزشی به یک مجموعه دانش بنیان

مدیرعامل صندوق با بیان اینکه شرکت صنایع آموزشی را با بهره مندی از توان شرکت های دانش بنیان و خلاق به اوج  بازمی گردانیم تاکید کرد: شرکت صنایع آموزشی در میان مجموعه‌ایاز سازمان‌ها و نهادهای علمی و پژوهشی، شرکت‌های دانش‌بنیان و برترین دانشگاهایکشور در تهران قرار دارد، لذا باید در اسرع وقت به دانش روز مجهز شده و به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان احیا شود و در این زمینه نیز می‌توانید از ظرفیت اتاق فکر مدیران آموزشگاه‌ها استفاده کند.

احمدی با بیان اینکه شرکت صنایع آموزشی قدمت بالایی دارد و در تغییرات نظام آموزشی کشور از وضعیت سنتی به ساختار مدرن نقش مهمی ایفا کرده است گفت: برای برون رفت از وضعیت موجود و برای رسیدن به نقطه مطلوب و درخشان، ساختار این شرکت نیاز به تحول جدی دارد.

شرکت صنایع آموزشی باید بازار خاورمیانه را تسخیر نماید

دکتر احمدی با اشاره به اینکه صنایع آموزشی به عنوان یک برند خوشنام ملی می‌تواند احیا شود و بازار خاورمیانه را تصاحب کند اعلام کرد: در این مسیر، حاکمیت نیز پشتوانه و حمایتگر ما خواهد بود.

مدیرعامل صندوق ذخیره لزوم تهیه برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت از سوی شرکت صنایع آموزشی به منظور خروج از زیان و سودآور شدن را یادآور شد وگفت: از وقتی فعالیتم را در صندوق آغاز کردم برای خودم نسبت به اعضای یک میلیون و 600 هزار نفری اعضای صندوق تعهد ایجاد کردم و در رسانه‌ها هم اعلام کردیم که شرکتی که برای سودآوری برنامه نداشته باشد باید تعیین تکلیف شود.

اولویت همه شرکت‌های صندوق ذخیره باید سودآوری و توجه به اقتصاد دانش بنیان باشد

ضرورت رقابتی شدن محصولات شرکت صنایع آموزشی

دکتر احمدی راه سودآور شدن شرکت صنایع آموزشی را توجه دانش‌روز و اقتصاد دیجیتال عنوان کرد و افزود: حرکت در این مسیر زمینه رقابتی‌شدن شرکت را ایجاد و باعث توسعه بازار فراتر از بازار آموزش و پرورش خواهد شد.

لزوم تمرکز بر بازار آموزشی کشور

وی با تاکید بر تمرکز فعالیت شرکت صنایع آموزشی بر حوزه  بازار آموزشی کشور خطاب به مسئولان این شرکت، بهره مندی از همه فرصت های موجود در مراکز آموزشی از جمله مهدکودک‌ها را با هدف توسعه و احیای شرکت خواستار شد. از سوی دیگرتوسعه محصولات مبتنی بر فناوری و دانش‌روز باید به طور جدی در دستور کار باشد.

ضرورت بازاریابی توسعه گرا و بازارسازی در منطقه

مدیرعامل صندوق ضرورت بازاریابی توسعه گرا و حضور در بازارهای منطقه ای خاورمیانه و اوراسیا را یادآور شد و افزود: طبق آمارها، گردش مالی جهانی صنعت اسباب‌بازی ۱۰۰ میلیارد دلار در سال است و سهم ایران از این حوزه ۳۰۰ میلیون دلار برآورد شده که ۳ دهم درصد است، بنابراین باید بتوانیم سهم قابل توجهی از بازار صنعت اسباب‌بازی، بخصوص اسباب‌بازی‌های آموزشیرا به دست آوریم و متناسب با پیشرفت‌های فناورانه و روزآمد، محصولات ارزشمند، کاربردی و جذاب را به دست کودکان و نوجوانان ایران اسلامی برسانیم.

بازار منطقه تشنه محصولات شرکت صنایع آموزشی

وی در همین زمینه افزود: بازار ۲۰۰ میلیونی پاکستان یک فرصت کم نظیر برای محصولات شرکت صنایع آموزشی است و اگر بازار لوازم نوشت‌افزار کمک آموزشی را هم به سایر بازار‌های اضافه نماییم، علاوه برجمعیت ۸۰ میلیونی ایران، بازار کشور‌هایی مانند عراق، افغانستان و برخی کشور‌های اوراسیاتشنه محصولات صنایع آموزشی است.

تشکیل مرکز نوآوری در صنایع آموزشی

مدیرعامل صندوق با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر توسعه فناوری‌های اشتغال‌زا در کشور، یادآور شد: یکی از حوزه‌های فناورانه، حوزه‌های دانش‌بنیان و خلاق است، بنابراین می‌توان با ایجاد مرکز نوآوری در شرکت صنایع آموزشی از طریق هم‌افزایی کارآفرینان و دانشجویان و تیم‌سازیآنها در شرکت‌های نوآور، موفقیت‌های زیادی کسب کرد.

مزیت‌های نسبی شرکت صنایع آموزشی کم نظیر است

دکتر احمدی با اشاره به نفوذ 40 درصدی آموزش و پرورش در سیستم اداری کشور و حضور حدود 20 میلیون دانش آموزش خاطر نشان کرد اگر این بازار را تصاحب کنید سود آن به جیب معلم برمی‌گردد. مضافا به اینکه اگر محصولات مناسبی عرضا کنید این جمعیت عظیم ذی نفعان، خودشان مبلغ شرکت صنایع آموزشی  می‌شود.

اولویت همه شرکت‌های صندوق ذخیره باید سودآوری و توجه به اقتصاد دانش بنیان باشد

دکتر احمدی در پایان با بیان اینکه در این بازار، رقبای جدی برای ما وجود دارند افزود در حال حاضر بیش از ۱۷۰ شرکت در حوزه صنایع آموزشی در کشور فعالیت دارند بنابراین لازم است هیات مدیره و تیم مدیریتی شرک صنایع آموزشی به صورت جدی و عملیاتی، روی برنامه‌های خروج از زیان و توسعه بازار در داخل و خارج تمرز نماید، زیرا این‌ها مطالبات جدی صندوق و فرهنگیان کشور می‌باشد.

در این دیدار مدیرعامل هلدینگ تدبیرگران اطلس، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت صنایع آموزشی گزارشی از روند فعالیت ها، اقدامات، چالش ها و برنامه های این شرکت ارائه نمودند.

شرکت صنایع آموزشی با نیم قرن سابقه فعالیت

خاطرنشان می‌شود شرکت صنایع آموزشی با سابقه حدود ۵۰ ساله خود، یکی از مهم‌ترین برند‌های کشور در حوزه صنایع آموزشی است و به عنوان بازوی اجرایی وزارت آموزش و پرورش در طراحی، تولید و تامین وسایل آموزشی و کمک آموزشی کشور فعالیتمی نماید.

این شرکت که زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان بوده و به خدمت‌رسانی به جامعه آموزشی کشور مشغول است در زمینی به مساحت ۴۰ هزارمتر مربع استقرار یافته و حدود ۳ هزار و ۵۰۰ محصول و وسایل آموزشی و کمک آموزشی تولید و عرضه می‌کند.

طراحی و تولید طیف وسیعی از محصولات منطبق با سرفصل‌های کتاب‌های درسی و فناوری‌های مقاطع زمانی مختلف با همکاری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ماموریت اصلی این شرکت است.

انتهای پیام/

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار