دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۵۷۹
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
دبیر اجرایی دهمین داروسازی بالینی ایران درباره داروهایی که عارضه چاقی یا لاغری دارند، توضیح داد.

شادی ضیایی متخصص داروسازی بالینی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دبیر اجرایی دهمین داروسازی بالینی ایران اظهار کرد: چاقی از معضلاتی است که در سال های اخیر در جوامع متمدن  به دلیل تغییر سبک زندگی و بی تحرکی همه گیر شده است.

وی ادامه داد: مردم به دنبال روش های مختلف برای کاهش وزن هستند گاهی ما می بینیم که همه افراد به  رژیم‌ها یا دستورها  یکسان پاسخ نمی دهد، اکنون در علم جدید تلاش می کنند که ژنتیک فرد را شناسایی کنند و از روش هایی مانند رژیم درمانی، دارو درمانی و حتی جراحی در درمان جراحی استفاده می کنیم و هرچه بتوانیم روش درمان را با توجه به شرایط زندگی و ژنتیک و بیماری های زمینه ای انتخاب کنیم تاثیر بهتری خواهیم دید.

 دبیر اجرایی دهمین داروسازی بالینی ایران بیانکرد: در ایران از داروهای مختلف  و از روش های جراحی نیز استفاده می کنند ودر ایران بسیاری از این روش ها مانند جراحی در درمان چاقی خوب جواب می دهد.

بیماری هایی که در درمان چاقی موثر هستند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  تاکید کرد: کسی  که فشارخون، دیابت و بیماری قلبی داشته باشد می تواند درمان چاقی در او متفاوت باشد و مردم باید بدانند ممکن یک داروی لاغری در فرد تاثیر منفی در دیگری داشته باشد و به همین دلیل نسخه دیگری را بدون نظر پزشک استفاده نکنند.

دبیر اجرایی دهمین داروسازی بالینی ایران با اشاره به داروهایی که عارضه کاهش یا افزایش وزن دارند، گفت: داروهای مغز و اعضاب و ضد افسردگی و داروهای هورمونیکورتیکواستروئیدها می توانند عوارض چاق کنندگی به دنبال داشته باشند، از طرفی برخی داروهای درمان دیابت و داروهای ضد افسردگی با کاهش اشتها می توانند موجب لاغری و کاهش وزن در افراد شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: