آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۶۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
مدیرکل تامین اجتماعی مازندران اعلام کرد
کسری بودجه 500 میلیارد تومانی بیمه تامین اجتماعی در سال 98
مدیرکل تامین اجتماعی مازندران اعلام کرد: این سازمان در سالجاری با کسری 500 میلیارد تومانی تنها در بخش بیمه‌ای مواجه است.

به گزارش آوای خزر از شهرستان نکا، سید علی اصغر محمودی صبح امروز در پنجمین نشست شورای هماهنگی مدیران تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مازندران با اشاره به تصویب قانون تامین اجتماعی در سال 54 اظهار کرد: تامین اجتماعی بعنوان نهاد عمومی یک سازمان درآمد - هزینه است و اکنون تعداد بازنشستگان آن بیشتر از بیمه‌شدگان است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر یک میلیون و 960 هزار نفر معادل 58 درصد مردم مازندران زیر پوشش تامین اجتماعی قرار دارند، تعداد بازنشستگان و مستمری‌بگیران را نیز 137 هزار نفر اعلام کرد که با احتساب خانواده‌هاشان به حدود 300 هزار نفر می‌رسد.

"600 میلیارد تومان در مازندران طلب داریم و هر وقت می‌خواهیم  پیگیری و مطالبات را دریافت کنیم، سیل تماس‌ها به سمت ما جاری می‌شود که این‌کار را نکنید".

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران بیان کرد: در سالجاری 3 هزار و 300 میلیارد تومان به منابع تامین اجتماعی اختصاص داده شد و این در حالی‌ست که 3 هزار و 800 میلیارد تومان به مصارف اختصاص دارد؛ یعنی در انتهای سال با 500 میلیارد تومان کسری بودجه تنها در بخش بیمه‌ای سازمان مواجه هستیم.

"در سالجاری 8 هزار میلیارد تومان گردش مالی منابع و مصارف داریم".

محمودی میزان بیمه‌شدگان زیرپوشش تامین اجتماعی در شهرستان نکا را 74 درصد اعلام کرد که از معدل استانی بیشتر است.

وی همچنین با بیان اینکه در 2 دهه گذشته با کاهش منابع مالی و عدم تعادل بین منابع و مصارف در تامین اجتماعی مواجه بوده‌ایم، تعداد نفرات بیمه‌شده را 4.6 در برابر یک مستمری‌بگیر اعلام و اظهار کرد: در یکی دو دهه گذشته به ازای هر 25 نفری که واریز بیمه داشتند یک نفر پرداختی بازنشسته داشتیم اکنون 5 بیمه‌شده در برابر یک بازنشسته داریم که یک تهدید و زنگ خطر برای سازمان تامین اجتماعی .

"این میزان در شهرستان نکا 4.3 است یعنی کمتر از 5 نفر".

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران با اعلام اینکه در خرداد 98 با 20 درصد کاهش منابع مواجه بودیم، افزود: نیاز به عنایت ویژه کارفرمایان داریم که نسبت به بیمه کارکنان خود توجه داشته باشند.

وی در پایان گفت: دولت برای حمایت و همکاری با کارفرمایان، بخشودگی جرائم بیمه‌ای را در نظر گرفته است که از 13 خرداد تا 13 شهریورماه به مدت سه ماه فرصت داده شده است که نسبت به بیمه کارکنان خود اقدام کنند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار