آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۶۱۹۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست مازندران خبرداد
آغاز صدور پروانه صید ماهی با قلاب در رودخانه‌های مازندران
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران از آغاز صدور پروانه صید ماهی با قلاب در رودخانه‌های استان خبر داد.

کوروس ربیعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار آوای خزر در شهرستان ساری، با اشاره به اینکه ماهیگیری با قلاب طرفداران زیادی دارد و این کار صبر و حوصله و مهارت خاصی را می‌طلبد، از علاقه‌مندان خواست که در صورت تمایل به صید ماهی با قلاب از روز شنبه برای دریافت پروانه ویژه صید ماهی به ادارات محیط زیست شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند.

"دو نوع پروانه صادر می‌شود؛ یکی ویژه قزل‌آلا و دیگری برای غیر ماهیان آزاد".  

وی دوره صدور پروانه‌ی غیرماهیان آزاد را تا پایان دی‌ماه و برای ماهیان قزل‌آلا را تا 20 شهریورماه اعلام کرد، همچنین اعتبار پروانه برای قزل‌آلا یک‌روزه و برای غیرماهیان آزاد نیز از زمان صدور به مدت دو ماه است.

آغاز صدور پروانه صید ماهی با قلاب در رودخانه‌های مازندران

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: پروانه صید ماهیان با قلاب برای تمام رودخانه‌ها، غیر از رودخانه‌های حفاظت‌شده مثل سردآبرود و چالوس است. نوع گونه‌ها نیز تعیین شده است؛ و در زمان صدور پروانه، ماهیگیران در جریان قرار می‌گیرند.

ربیعی در پاسخ به اینکه ماهیگیران مجازند چند قطعه ماهی صید کنند، اظهار داشت: ماهی قزل‌آلا 5 قطعه و برای غیر از آن، 10 قطعه در نظر گرفته شده است.

به گزارش آوای خزر، در استان مازندران 140 رشته رودخانه بزرگ و کوچک به طول حدود 8 هزار کیلومتر داریم که 63 رودخانه شاخص هستند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار