دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۶۲۰۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷

الزام فروشندگان طلا به استفاده از صندوق‌های مکانیزه فروش

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تلاش می کنیم قانون مالیات بر ارزش افزوده را اواخر مرداد در صحن علنی مجلس به رای بگذاریم.
الزام فروشندگان طلا به استفاده از صندوق‌های مکانیزه فروشبه گزارش آوای خزر به نقل از  خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما،الیاس حضرتی از جمله تغییرات مهم قانون مالیات بر ارزش افزوده را الزام فروشندگان طلا به استفاده از صندوق‌های مکانیزه فروش عنوان کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس با تشکر از رسانه ملی برای پیگیری موضوعات اقتصادی از جمله مالیات بر ارزش افزوده اضافه کرد: ۱۰ سال است که قانون مالیات بر ارزش افزوده در کشور اجرا شده و پیش از ایران هم در ۱۷۰ کشور دنیا در حال اجرا بوده است، اما به دلیل اینکه این قانون یکی از قوانین پیچیده مالیاتی است باید توجه کرد که در اکثر کشور‌هایی که اجرا شده با چالش‌هایی هم روبرو بوده است.
اهداف قانون مالیات بر ارزش افزوده
وی گفت: قانون اولیه و آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده دو هدف اصلی داشت اول ایجاد شفافیت اقتصادی و دوم ایجاد مالیات بر مصرف، اما اعتراضی که اجرای این قانون ایجاد کرده این است که در زمان حاضر تولیدکنندگان هدف این مالیات قرار گرفته اند.
اصلاحیه های قانون
حضرتی افزود: در اصلاحیه این قانون که در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی آن هستیم قرار بر این شده است که تاریخ تعلق مالیات بر ارزش افزوده به تولیدکنندگان که پیش از این هر سه ماه بود برای تولیدکنندگانی که با چک خرید و فروش می‌کنند براساس زمان دریافت و وصول چک آن‌ها باشد و همچنین مالیات بر تجهیزات و خطوط تولید در اصلاحیه این قانون حذف شده است.
وی تصریح کرد: مشکل دیگری که در اصلاحیه این قانون مدنظر قرار گرفته است موضوع اعتبار و استرداد مالیاتی است که براساس ان صادرکنندگانی که محصول خود را در ایران تولید می‌کنند و برای مواد اولیه مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کرده اند، اما در صادرات امکان دریافت آن را ندارند از فهرست تولیدکنندگان موظف به پرداخت این مالیات حذف شوند.
حضرتی گفت: همچنین در مورد فروشندگان طلا باید اعلام بکنیم که براساس اصلاحات انجام شده در قانون مالیات بر ارزش افزوده آن‌ها باید پس از ابلاغ اصلاحیه این قانون تنها از طریق صندوق‌های مکانیزه اقدام به خرید و فروش کنند تا ۹ درصد مالیات ارزش افزوده تنها از سود آن‌ها کسر شود و در غیراینصورت سازمان‌های مالیاتی مختارند تا به اصل مبلغ خرید و فروش شان مالیات ببندند.
انتهای پیام/1000
 
نظرات شما