دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۶۲۴۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به مهر خبر داد

دو مصوبه جدید برای آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از ابلاغ بخشنامه ای به استان ها در راستای جذب آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در مناطقی که نیاز به معلم دارند و به صورت حق التدریس خبر داد.

به گزارش آوای خزر،شاپور محمد زاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها ۱۰۰ آموزشیار نهضت سوادآموزی داریم و باقی آموزش دهندگان این نهضت هستند،  گفت: کسانی هستند که در آموزش جهاد دانشگاهی ما شرکت کرده بودند و این حضور به معنای این نیست که عنوان آموزش دهنده را به آنها اطلاق کنیم. 

وی در ادامه از ابلاغ بخشنامه ای که از سال ۹۵ اعلام شده بود اما برای آموزش دهنده های نهضت سوادآموزی اجرا نشده بود، خبر داد و در توضیح بیشتر گفت: اوایل هفته با امضای آقای الهیار ترکمن معاون توسعه منابع انسانی آموزش و پرورش بخشنامه ای به استان ها ارسال شد که در واقع اجرای مصوبه ای بود که سال ۹۵ باید اجرایی می شد اما برای حق التدریس ها و مربیان پیش دبستانی اجرایی شده بود و برای سوادآموزان اجرا نشده بود.

وی در توضیح بیشتر به دو قانون مختلف اشاره کرد و بیان کرد: طبق تبصره ۱۰، ماده ۱۷ تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریس و آموزش دهنده های نهضت سوادآموزی، ۴ گروه هستند که آموزش و پرورش برای کمبود نیرو می تواند از آنها استفاده کند. یک گروه مربیان پیش دبستانی هستند، گروه دوم نیروهای شرکتی، گروه سوم حق التدریس ها و گروه چهارم نیز آموزش دهنده های نهضت سوادآموزی هستند.

محمد زاده بیان کرد: آموزش و پرورش برای برخی از این گروه ها اقدام کرد اما درباره گروه چهارم که آموزش دهنده های نهضت سوادآموزی بودند اقدام نشده بود. با پیگیری هایی که انجام شد آیین نامه ای تنظیم شده و با تصویب در هیات دولت و ابلاغ آن کسانی که از قبل از سال ۹۲ آموزش دهنده بودند و یک دوره در آن زمان با نهضت همکاری داشتند و حداقل دو نفر را تحت پوشش برده بودند و در ادامه مستمر با ما همکاری داشتند(سال های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ )، مشمول قانون اول می شوند و از طریق آزمون و بر حسب جنس و مدرک تحصیلی و نیاز منطقه جذب می شوند.

رئیس نهضت سوادآموزی در ادامه بیان کرد: قانونی هم که درباره نهضتی ها معطل مانده بود که بحث جذب نیروهای حق التدریس از بین آموزش دهنده های نهضت سوادآموزی بود که اخیرا با امضای الهیار ترکمن معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش به استان ها ابلاغ شده است.

انتهای پیام/1000

نظرات شما
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
در انتخابات ریاست جمهوری 1403 به چه کسی رای می دهید؟
آخرین اخبار