آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۶۲۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
دبیر علمی هشتمین اجلاس بین‌المللی غدیر خبر داد
دبیر علمی هشتمین اجلاس بین‌المللی دهه غدیر از برگزاری هشتمین اجلاس بین‌المللی دکترین جهانی دهه غدیر و دهکده جهانی معرفت و همچنین دومین همایش بین‌المللی غدیر با تاکید بر غدیر و حکمرانی شایسته، در استان مازندران خبر داد.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، حبیب‌الله حلیمی جلودار در مراسم رونمایی از پوستر فراخوان مقاله و وب سایت هشتمین اجلاس بین‌المللی دکترین جهانی دهه غدیر و دهکده جهانی معرفت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فراخوان این همایش در هشت محور با زیر محورهای مختلف منتشر شد که شیعه و شیعه‌شناسی از جمله آن است.

وی با بیان اینکه خداوند غدیر را برای حکمرانی شایسته خلق کرده است، افزود: در مکان، زمان و واقعه غدیر هیچ اختلافی با اهل تسنن نداریم و غدیر احیاگر حدیث ثقلین، حدیث منزلت و قرآن و اهل بیت (ع) است.

دبیر علمی دومین همایش بین‌المللی غدیر از چاپ مقالات این همایش در دو جلد خبر داد و گفت: مقالات در دو سطح سخنرانی و پوستر ارائه می‌شود.

حلیمی همچنین از پیش‌بینی برگزاری 20 پیش‌همایش خبر داد و گفت: یکی از این برنامه‌ها در دهه غدیر به میزبانی ترکیه برگزار خواهد شد و همایش اصلی طبق برنامه‌ریزی اواخر شهریور یا بهمن‌ماه در دانشگاه مازندران برگزار می‌شود.

* مغفول‌ماندن فرهنگ غدیر

عباس زارع مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز با بیان اینکه ترویج فرهنگ غدیر در نظام اسلامی مغفول مانده است، گفت: ترویج شایسته غدیر بخش عمده مشکلات کشور را حل خواهد کرد.

وی بر ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ غدیر در جامعه تأکید کرد.

* غدیر؛ برنامه‌ای برای اهداف بشری

 در این نشست، دبیر اجلاس بین‌المللی دکترین جهانی غدیر نیز در سخنانی با بیان اینکه غدیر برای رسیدن به اهداف عالیه تکامل بشری است، اظهار کرد: غدیر فقط یک جغرافیا، مقطع، چشمه و مکان نیست بلکه بالاترین، شفاف‌ترین و درست‌ترین کار برای ساختار برنامه‌هایی است که برای اهداف بشری ترسیم شده است.

حجت‌الاسلام محمود نظری غدیر را یک بحث عقلانی رجحانی برهانی دانست و جهان را برای رسیدن به تکامل، نیازمند آشنایی با غدیر دانست.

وی معرفت را عامل پیشرفت بشر عنوان کرد و بر ضرورت آشنایی جوانان با دهکده جهانی معرفتی تأکید کرد و گفت: دکترین جهانی غدیر یکی از بسترهای شناخت بشر با غدیر است.

دبیر اجلاس بین المللی دکترین جهانی غدیر از برپایی جشن دهه غدیر در مساجد و تکایا خبرداد و گفت: این دهه را باید مانند عاشورا به جهان معرفی کنیم.

نظری در پایان با تأکید بر ضرورت احیای غدیر، خطاب به مسئولان گفت: غدیر یک ستاد مردمی بوده و معطوف به یک نهاد نیست، مسئولان خود را از این فرهنگ جاودانه جدا نکنند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/  1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار