آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۶۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
با هدف ایجاد نشاط اجتماعی صورت می‌گیرد
برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی(فوک خزری) در گهرباران
جشنواره مجسمه‌های شنی با هدف معرفی بیشتر نماد دریای خزر یعنی فوک خزری در ساحل گهرباران میاندرود برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار آوای خزر از میاندرود، بعد از ظهر امروز نشستی با حضور فرماندار و تنی چند از مدیران این شهرستان در فرمانداری برگزار شد تا درباره جشنواره مجسمه‌های شنی با محوریت فوک خزری به عنوان تنها پستاندار این دریا که در خطر انقراض(EN) قرار دارد، هماهنگی‌هایی صورت بگیرد.

در این نشست، داود ارسونی بازرس هنرهای تجسمی مازندران از فلسفه خلق آثار هنری از گل و ماسه سخن گفت.

او اظهار داشت: همه می‌دانیم که خلقت بشر از خاک بوده و مقدس است، 70 سال پیش انسان به این فکر افتاد که احجامی از گل و ماسه خلق کند و روح و جسم خود را با آن نشاط بخشد.

برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی(فوک خزری) در گهرباران

ارسونی افزود: همانطور که انسان به لطف پروردگار از خاک پدید آمد و به خاک نیز بازمی‌گردد، احجام نیز به دست بشر از گل و ماسه پدید می‌آیند و فانی می‌شوند.

این بازرس و کارشناس هنرهای تجسمی مازندران بیان کرد: میرا بودن  اجسام ساخته‌شده از گل و ماسه، آدمی را به تفکر در مورد خلقت خود وامی‌دارد.

سید محمود هادیان رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندرود نیز درباره سوق دادن هنر به سمت اهداف محیط زیست، گفت: نماد دریای خزر و رأس هرم جانوری دریای خزر فوک خزری است.

وی افزود: نگاه دنیا بر این گونه جانوری به دلیل تاثیری که بر اکوسیستم دارد، بسیار حساس است.

هادیان برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی را رویداد مهمی دانست که علاوه بر ایجاد شور و نشاط اجتماعی و رقم‌زدن خاطره‌ای خوش برای علاقه‌مندان، دارای پیام‌های محیط زیستی است.

در این نشست، خانم‌ها پری‌نژاد، پزشکی و جمالی و آقایان محمدی و نوروزی درباره برگزاری بهتر جشنواره مجسمه‌های شنی با محوریت فوک خزری در ساحل گهرباران پیشنهاداتی دادند.

همچنین مقرر شد تا 10 نفر از هنرمندان مطرح کشوری نیز در این جشنواره دعوت شوند. علی غلامیان فرماندار میاندرود نیز قول داد تا در تامین اعتبارات لازم جهت برگزاری جشنواره مجسمه شنی همکاری کند.

به گزارش آوای خزر، جشنواره مجسمه‌های شنی در ساحل گهرباران در شهریورماه امسال برگزار می‌شود.

اخبار مازندران

انتهای پیام/1003

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار