آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۶۳۳۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶
به مدیریت سازمان برنامه و بودجه
کارگروه مدیریت پسماند شمال کشور تشکیل شد
با هدف حل مشکلات مربوط به پسماند شمال کشور کارگروهی از چهره‌های علمی و اجرایی در سازمان مدیریت و برنامه بودجه کشور تشکیل شد.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، عدم ساماندهی و رفع مشکل کهنه و قدیمی زباله در استان‌های شمالی به ویژه در مازندران که در سالهای اخیر تبدیل به معضل ملی شده است که نه‌تنها ریشه در ضعف مدیریت و اراده استانی و کشوری داشته و دارد بلکه نبود یک ساختار مناسب و متمرکز و متولی در سطوح استانی و کشوری از جمله دلایل مهم و اساسی آن است.

چهره‌های شاخص مازندرانی‌های مقیم تهران نقش مهمی در حل مشکل زباله در استان می‌توانند داشته باشند.

در چند ماه اخیر با پیگیری چهره‌های شاخص مازندرانی‌های مقیم مرکز و تجربه خوب مهندس طاهایی استاندار سابق استان مازندران نشستی با حضور دکتر نوبخت ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شده که در مقطع کنونی می‌تواند راه گشای رفع این معضل چندین ساله شود.

کارگروه مدیریت پسماند شمال کشور تشکیل شد

در این راستا، کارگروه ویژه مدیریت ساماندهی طرح پسماند استان‌های مازندران، گیلان و گلستان در سازمان برنامه و بودجه با هدف بررسی و کارشناسی و تهیه ارایه راه کارهای راهبردی و اجرایی با تعیین اولویت‌ها و زمان‌بندی تشکیل شده است و این امیدواری را به‌وجود آورده که معضل پسماند شمال کشور خاصه استان مازندران با اتخاذ روش‌های بهینه مدیریتی ساختاری حل شود.

بنا بر این گزارش مسولیت این کارگروه بر عهده مهندس طاهایی است، اعضای این کارگروه 12 نفر عضو داشته و شمال چهره‌های شناخته شده اجرایی و دانشگاهی هستند.

در نخستین نشست این کارگروه مقرر شد سوابق موضوع و روند اجرایی و مدیریتی، اعتبارات طرح در سه استان به طور دقیق مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته و طبق اولویت ها نسبت به آن اقدام کنند.

در پایان گفتنی است اعتبار برای تکمیل پروژه‌های طرح پسماند شهرهای ساری و نوشهر و شروع پروژه طرح پسماند رشت در اولویت قرار گرفته و نسبت به تامین اعتبار این مرحله از طرح سال جاری اقدام کنند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار