آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۶۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲
رئیس اتاق بازرگانی مازندران عنوان کرد
80 درصد حوزه اقتصادی کشور در دست دولت و 70 درصد آورده‌ی بخش خصوصی!
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با انتقاد از وضعیت صادرات در کشور و این استان شمالی، گفت: هنوز 80 درصد حوزه اقتصادی کشور در دست دولت است و زمان سرمایه‌گذاری که می‌شود؛ این بخش خصوصی است که تا 70 درصد آورده دارد!

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، نشست خبری نمایندگان رسانه‌های مازندران با عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان صبح امروز در ساری برگزار شد.

او از دغدغه شغل خبرنگاری گفت و اینکه تلاش اصحاب رسانه در نشست‌های مختلف را می‌بینم. خبرنگاران شبانه‌روزی و با اشتیاق کار می‌کنند.

رئیس بخش خصوصی مازندران اظهار داشت: اگر عشق و علاقه خبرنگاران به شغل سختی که دارند در وجود آنها نباشد نمی‌توانند به خوبی کار کنند.

این مسئول در ادامه به سوالات خبرنگاران در حوزه صادرات، کارت‌های بازرگانی، چالش‌های بخش خصوصی، موانع صادرات، گردشگری و استارت‌آپ‌هایی که در حوزه صادرات وجود دارد، پاسخ داد.

80 درصد حوزه اقتصادی کشور در دست دولت و 70 درصد آورده برای بخش خصوصی!

عبدالله مهاجر یکی از مهمترین مشکلات صادرات را تعهدات ارزی عنوان و خاطرنشان کرد: تمام تلاش صادرکنندگان این است که ارز باید برگردد و یک منطق پشت صادرات باشد.(اکنون ارز نیمایی از ارز آزاد بالاتر رفته است)!

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیان کرد: در یکسال گذشته حدود 10 درصد نسبت به سال پیش از آن با کاهش 10 درصدی واردات و البته توقف صادرات مواجه بودیم.

"حتی یک درصد هم در صادرات صعود نکردیم و از این نظر در کشور و در مازندران خیلی عقبیم".

وی ادامه داد: هنوز 80 درصد حوزه اقتصادی کشور در دست دولت است و زمان سرمایه‌گذاری که می‌شود؛ بخش خصوصی است که تا 70 درصد آورده دارد!

مهاجر درباره کارت‌های بازرگانی گفت: حدود 50 کارت حقوقی و 300 کارت عضویت بازرگانی(حقیقی) در مازندران صادر شده است.

انحراف در کارت‌های بازرگانی در کل کشور تنها یک درصد است که معتقدیم این عدد باید صفر باشد.

رئیس بخش خصوصی مازندران با اشاره به به‌کارگیری 50 تا60 جوان متخصص در حوزه‌های استارت‌آپی اظهار داشت: از این لحاظ در کشور رتبه‌های برتر را به دست آوردیم، معتقدیم که باید به جوانان بها داد، باید علم و صنعت در کنار هم باشند.

وی همچنین تشکیل کانون زنان بازرگان در مازندران را یکی از موفقیت‌های قابل توجه استان در مدیریت قسمتی از تجارت و بازرگانی و حتی صنعت و معدن مازندران به مدیریت زنان برشمرد و گفت: در حال حاضر حدود 60 بانوی استان در این کانون فعالیت دارند.

در پایان این نشست با تقدیم هدایایی از خبرنگاران تجلیل شد.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار