آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۷۰۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۳
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد
افزایش 20 درصدی حقوق مستمری‌بگیران کمیته امداد و بهزیستی/ پرداخت پاداش بازنشستگان تا پایان آبان‌ماه
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ۲۰ درصد به مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی افزوده می‌شود و در آخر شهریورماه این افزایش مستمری اجرایی می‌شود.

به گزارش آوای خزر، خبرگزاری ایرنا نوشت: دکتر محمدباقر نوبخت عصر چهارشنبه در حاشیه نخستین دوره آیین اعطای جایزه ملی ابوریحان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای کارکنان دولت و بازنشستگان در سال ۹۸، ۲۰ درصد افزایش دریافتی پیش‌بینی و از فروردین ماه اجرایی شد.

وی با بیان اینکه این ۲۰ درصد به منابع اعتباری کمیته امداد و بهزیستی نیز افزوده می‌شود گفت: تفاوتی بین کارکنان دولت و مستمری بگیران وجود دارد که از سیستم خزانه استفاده می‌کنند، نوع پرداخت‌ها و محاسبه در بهزیستی با توجه به افزایش پشت نوبتی‌ها که به جمع مستمری بگیران افزوده شده بود، متفاوت بود که این ۲۰ درصد در بخش‌های دیگر اعمال شده بود. 

دکتر نوبخت تصریح کرد: از آخر شهریورماه افزایش مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد اعمال می‌شود، با توجه به افزایش مستمری‌ها طی دو سال اخیر، سه تا ۶ برابر مستمری‌ها افزایش یافته است.

معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: بر اساس شاخص خانوار مستمری افزوده شده است به صورتی که از خانوارهای ۱ نفره سه برابر و از ۵ نفر بیشتر نزدیک به ۷ برابر افزایش داشته که از این ماه ۲۰ درصد به تمامی آنها افزوده می‌شود. 

دکتر نوبخت عنوان کرد: قرار بود پاداش بازنشستگان تا مهر و آبان پرداخت شود اما نیمی از آنها تاکنون پرداخت شده و نیم دیگر حداکثر تا همین ماه پرداخت می‌شود.

نخستین دوره آیین اعطای جایزه ملی ابوریحان با مشارکت سازمان تقشه برداری کشور، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان فضایی ایران، دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران و انجمن نجوم کشور در ساختمان سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

انتهای پیام/

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار