آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۷۰۹۲
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
برنزر و کانتور دو وسیله متداول در آرایش و گریم حرفه‌ای صورت هستند. تفاوت برنزر و کانتور از کاربرد متفاوت آنها ناشی می‌شود. برنزر برای تیره کردن بخش‌های از صورت و کانتور برای فرم دادن به صورت استفاده می‌شود.
تفاوت برنزر و کانتور چیست و هر کدام چه کاربردی دارد؟
 
آوای خزر: در دنیای آرایش و زیبایی، دو کلمه برنزر و کانتور معمولا با هم در یک دسته قرار می‌گیرند و حتی گاهی اشتباهی به جای یکدیگر به کار می‌روند یا تصور می‌شود که یکی هستند. در حقیقت اغلب افراد به‌ غیر از آرایشگران حرفه‌ای آن‌ها را به جای یکدیگر استفاده می‌کنند، اما کانتور و برنزر تفاوت‌های بسیاری دارند. اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که تفاوت برنزر و کانتور چیست؟ با ما همراه باشید. در ادامه با تفاوت‎‌ها و کاربردهای این دو آشنا خواهیم شد.

 در این مطلب می‌خوانید:

  • برنزر چیست؟
  • کانتور چیست؟
  • تفاوت برنزر و کانتور چیست؟

برنزر چیست؟

برنزر یک پودر یا مایع آرایشی است که به منظور ایجاد رنگی متفاوت یا براق کردن پوست از آن استفاده می‌شود. به طور معمول، برنزر به منظور ایجاد رنگ پوست برنز (مانند آنچه در معرض آفتاب ایجاد می‌شود) روی پوست اعمال می‌شود. برنزر‌ها درواقع برای برنز کردن پوست بدون قرار گرفتن در معرض آفتاب هستند. آن‌ها را می‌توانید به صورت اسپری، پودر، ژل، موس، مرطوب کننده و لوسیون خریداری کنید.
 

کانتور چیست؟

یک کانتور محصولی آرایشی است که برای ایجاد یک طرح کلی یا تاکید بر خطوط و فرم‌های چهره به کار می‌رود. هنگام کانتور کردن، یک رنگ سرد یا گرم که یک یا دو درجه از رنگ پوست تیره‌تر است روی قسمت‌هایی که گود هستند یا مانند گونه برآمده هستند قرار استفاده می‌شود. همچنین می‌توان آن را روی بینی یا کناره‌های بینی استفاده کرد تا با ایجاد سایه، جلوه‌ لاغری به بینی بدهند.
 

تفاوت برنزر و کانتور چیست؟

درحالی‌که هم برنزر و هم کانتور عمق یا برآمدگی روی صورت افراد ایجاد می‌کنند، اما تفاوت‌های اساسی باهم دارند.
 
تفاوت برنزر و کانتور چیست
 

۱. تفاوت ماهیت کانتور و برنزر: یک کانتور محصولی است که برای فرم‌دهی به چهره‌ی اشخاص مورد استفاده قرار می‌گیرد درحالی‌که یک برنزر مایع یا پودر آرایشی است که رنگ پوست یا درخشش آن را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

۲. تفاوت کانتور و برنزر از نظر کاربرد: برنزر برای گرم‌تر کردن رنگ پوست، مانند اثر نور خورشید، به کار می‌رود، ولی از کانتور برای شکل دادن یا تاکید بر پستی و بلندی‌های صورت افراد استفاده می‌شود.

۳. تفاوت در نتیجه استفاده از کانتور و برنزر: استفاده از کانتور تقارن و عمق روی پوست صورت ایجاد می‌کند، اما برنزر برای برنز کردن رنگ پوست و بیشتر به چشم آمدن نواحی خاصی استفاده می‌شود.

 
جدول مقایسه برنزر و کانتور
 
 ویژگی‌ها کانتور برنزر
معنا یک محصول زیبایی برای حالت دادن به صورت و ایجاد خطوط و عمق‌های مورد نظر روی چهره یک مایع یا پودر آرایشی برای تغییر رنگ و برق پوست
کاربردها برای حالت دادن و تعریف پستی و بلندی‌های صورت برای برنزه و گرم کردن رنگ پوست بدون حمام آفتاب
نتایج ایجاد بعد، ساختار دادن به صورت مثل تاکید بر گونه‌ها برنز شدن رنگ پوست


سخن پایانی

کانتور و برنزر هر دو برای زیبایی چهره به کار می‌روند، اما تفاوت‌هایی نیز بایکدیگر دارند. از آنجا که هرکدام مخصوص منطقه‌ای خاص از پوست است، نباید کانتور و برنزر را به جای هم به کار برد. بلکه باید هر کدام را درست استفاده کرد تا نتیجه آن میکاپی زیبا و بی نظیر باشد. 
نظر شما چیست؟ معمولا از کانتور استفاده می‌کنید یا برنزر؟ لطفا پیشنهادات و نظرات خود را با ما و سایر همراهان آوای خزر به اشتراک بگذارید.

برگرفته از: differencebetween
 
انتهای پیام/1000
 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار