دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۷۴۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰
مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ توسط تایمز اعلام شد که بر این اساس ۴۰ دانشگاه ایرانی در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند.
به گزارش آوای خزر، جعفر مهراد با اعلام نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ توسط تایمز گفت: اعلام این رتبه بندی در نشست سران آموزش عالی بسیاری از کشور‌های جهان در زوریخ و به میزبانی برترین دانشگاه قاره اروپا ETH زوریخ صورت گرفت.

وی افزود: این رتبه بندی شامل ۱۳۹۶ دانشگاه از ۹۲ کشور جهان است، در رتبه بندی پارسال هزار و ۲۵۸ دانشگاه از ۸۶ کشور جهان حضور داشت و تعداد کل دانشگاه‌های شرکت کننده در رتبه بندی سال ۲۰۳۰ میلادی هزار و ۸۲۰ دانشگاه/ مؤسسه بود.

آقای مهراد گفت: جدول سال ۲۰۲۰ مبتنی بر ۱۳ معیار رتبه بندی است، در رتبه بندی سال پیش هزار و ۲۵۸ دانشگاه از ۸۶ کشور جهان حضور داشت. به علاوه در این رتبه بندی از ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار برونداد پژوهشی و ۷۷ میلیون و ۴۰۰ هزار استناد برای ارائه تصویری روشن از عملکرد پژوهشی مؤسسات آموزش عالی جهان استفاده شده است.

مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری افزود: پیرو انتشار نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های جهان، در ماه‌های اکتبر و نوامبر همین سال رتبه بندی ۱۱ رشته موضوعی نیز منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد: شاخص‌های عملکردی در ۵ حوزه آموزش (محیط آموزشی با وزن ۳۰ درصد)، پژوهش (حجم، درآمد و شهرت با وزن ۳۰ درصد)، استناد‌ها (تاثیر پژوهش با وزن ۳۰ درصد)، چشم انداز بین‌المللی (اعضای هیات علمی، دانشجویان و پژوهش با وزن ۷/۵ درصد)، و درامد صنعتی (انتقال دانش با وزن ۲/۵ درصد) گروه بندی شده است.

آقای مهراد گفت: در این رتبه بندی دانشگاه‌هایی که فاقد دوره کارشناسی هستند یا برون‌داد‌های پژوهشی آن‌ها بین سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ کمتر از هزار اثر باشد در رتبه بندی شرکت داده نمی‌شوند.

 ۴۰ دانشگاه ایرانی در بین ۱۳۹۶ دانشگاه برتر دنیا
مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری عنوان کرد: تعداد دانشگاه‌های برتر جمهوری اسلامی در بین هزار و ۳۹۶ دانشگاه برتر جهان ۴۰ دانشگاه است. در این رتبه بندی ترکیه با ۳۴، مصر با ۳۰، عربستان سعودی با ۷ و امارات متحده عربی با ۴ دانشگاه حضور دارد.

وی ادامه داد: رتبه اول در بین ۴۰ دانشگاه برتر ایرانی جهان به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اختصاص دارد، رتبه این دانشگاه در دامنه‌ای بین ۳۵۱ تا ۴۰۰ قرار دارد. رتبه دوم از آن دانشگاه یاسوج گزارش شده است، رتبه دانشگاه یاسوج در دامنه‌ای بین ۴۰۱ تا ۵۰۰ است و رتبه‌های سوم تا هفتم نیز به دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، کاشان، علوم پزشکی مشهد، صنعتی شریف و علوم پزشکی تهران اختصاص دارد، رتبه این دانشگاه‌ها در دامنه‌ای بین ۵۰۱ تا ۶۰۰ است.

استاد دانشگاه شیراز افزود: در دامنه ۶۰۱ تا ۸۰۰ اسامی دانشگاه‌های بین المللی امام خمینی، علوم پزشکی ایران، علم و صنعت ایران، صنعتی اصفهان، علوم پزشکی شهید بهشتی، صنعتی شیراز، تبریز، علوم پزشکی تبریز و دانشگاه تهران دیده می‌شود، رتبه این دانشگاه‌ها در سطح کشوری به ترتیب ۸ تا ۱۶ است، رتبه دانشگاه فردوسی مشهد در سطح کشور ۱۷، اصفهان ۱۸، علوم پزشکی اصفهان ۱۹، صنعتی خواجه نصیر طوسی ۲۰، کردستان ۲۱، مازندران ۲۲، شهید بهشتی ۲۳ و دانشگاه شیراز ۲۴، رتبه بین المللی این دانشگاه‌ها در دامنه‌ای بین ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ است.

وی گفت: رتبه دانشگاه‌های الزهرا، شهید مدنی آذربایجان، بیرجند، بوعلی سینا، گیلان، خوارزمی، سمنان، شاهد، شهید باهنر کرمان، شهید چمران اهواز، شهرکرد، صنعتی شاهرود، علوم پزشکی شیراز، ارومیه، یزد و زنجان نیز به ترتیب در فاصله ۱۰۰۰+ مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: در رتبه بندی تایمز که یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه بندی جهانی است در جدول رتبه بندی سال ۲۰۲۰ پیرامون دانشگاه‌های برتر جهان هزار و ۳۹۶ دانشگاه از ۹۲ کشور به عنوان دانشگاه‌های برتر دیده می‌شود.

آقای مهراد گفت: در این رتبه بندی دانشگاه آکسفورد که برای چهارمین سال متوالی در صدر جدول رتبه بندی قرار گرفته است، رتبه بسیاری از دانشگاه‌های انگلستان رو به کاهش گذاشته است.

از رتبه دانشگاه کمبریج، امپریال کالج لندن، سیتی یونیورسیتی لندن، مدرسه علوم اقتصادی و سیاسی لندن و دانشگاه ادینبورگ هر کدام یک مرتبه کاسته شده است. بر رویهم، از ۲۸ دانشگاه انگلستان در این رتبه بندی که در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند، رتبه ۱۸ دانشگاه تنزل پیدا کرده است.

به گفته وی، دانشگاه‌های ژاپن در این رتبه بندی در مجموع نسبت به دانشگاه‌های انگلستان از برتری قابل توجهی برخوردار اند. انگلستان اکنون دارای ۱۰۰ و ژاپن دارای ۱۱۰ ممتاز در رتبه بندی سال ۲۰۲۰ تایمز است، ۱۰ دانشگاه برتر این رتبه بندی به ترتیب شامل آکسفورد، انستیتو فناوری کالیفرنیا، کمبریج، استنفورد، ام‌ای تی، پرینستون، هاروارد، ییل، شیکاگو و امپریال کالج لندن است. تعداد دانشگاه‌های آلمان در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان به ۲۳، چین به ۷ و استرالیا به ۱۱ افزایش یافته است.

وی گفت: متوسط درآمد دانشگاه‌های انگلستان نسبت به هر عضو هیات علمی در بین ۴۸ دانشگاهی که در جمع ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند، ۴۹۷۰۰۰ دلار است که نسبت به سال ۲۰۱۶ میلادی ۶/۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. این رقم در مورد دانشگاه‌های آلمان ۱/۲۱ میلیون دلار است که افزایشی برابر با ۵۷/۱ درصد دارد.

مهراد ادامه داد: تعداد دانشگاه‌های برتر کشور‌های زیر در جمع ۲۰۰ دانشگاه ممتاز جهان به این ترتیب است: آمریکا ۶۰، بریتانیا ۲۸، آلمان ۲۳، استرالیا و هلند هر کدام ۱۱، کانادا، چین و سویس هر کدام ۷، کره‌جنوبی ۶، فرانسه۵، هنگ کنگ و سوئد هر کدام ۵ دانشگاه.

در سایر مناطق تعداد دانشگاه‌های برتر در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان از این قرار است: در چین دانشگاه شینگهوا دارای رتبه ۲۳، پکن دارای رتبه ۲۴، دانشگاه علوم و فناوری چین دارای رتبه ۸۰ و دانشگاه شانگ‌های دارای رتبه ۱۵۷ است، حضور چین در رتبه بندی سال ۲۰۲۰ چشمگیر است. چین نسبت به سال گذشته با ۹ دانشگاه بیشتر دارای ۸۱ دانشگاه ممتاز است.

تعداد دانشگاه‌های برتر جمهوری اسلامی ایران در بین هزار و ۳۹۶ دانشگاه برتر جهان ۴۰ دانشگاه است. تعداد دانشگاه‌های ایران در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۲۹ دانشگاه و تعداد کل دانشگاه‌های رتبه بندی شده در این نظام رتبه بندی هزار و ۲۵۸ دانشگاه بود.
 
انتهای پیام/4000
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار