آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۷۴۵۵
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴
به همت حوزه هنری برگزار شد
دورهمی فیلمسازان مازندران به‌مناسبت روز سینما/ آموزش همچنان حلقه مفقوده فیلمسازی‌ست
تعدادی از فیلمسازان، فیلمنامه‌نویسان و فیلمبرداران مازندران به همت حوزه هنری و به مناسبت روز ملی سینما گرد هم آمدند، آنها درباره موضوعات مختلفی صحبت کردند و غالب آنها بر موضوع مهم آموزش تاکید کردند.

دورهمی فیلمسازان مازندران به‌مناسبت روز سینما/ آموزش همچنان حلقه مفقوده فیلمسازی‌ست

به گزارش آوای خزر از ساری، عصر روز شنبه 23 شهریورماه 98 به مناسبت روز سینما نشستی با حضور جمعی از هنرمندان حوزه فیلم و سینما به‌ویژه فیلمسازان مازندران در سالن شهیدآباد حوزه هنری استان برگزار شد.

در این نشست فرهنگی که با موضوعیت بررسی چالش‌های پیش روی  فیلمسازان مازندران و سینمای انقلاب برگزار شد، تعدادی از هنرمندان به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

یاسر یمینی مدیر روابط عمومی حوزه هنری مازندران، موضوعاتی را که باید در این نشست مورد بررسی قرار می گرفت را عنوان کرد؛ چشم‌انداز تولید و آموزش، برگزاری جشنواره، مطالبه‌گری هنرمند، تفاوت سینما با سایر هنرها، سفارش کار به افراد حرفه‌ای و بستر دادن به افراد غیر حرفه‌ای  و ارتباط بین‌سازمانی جهت رفع مشکلات هنرمندان، شامل این موضوعات بودند.

مهدی اکبری مدیر "راسخ فیلم" مشکلات هنرمندان را نداشتن نظام‌نامه و محدود شدن هنرمندان به شرایطی که از قبل، نظام‌نامه آن مشخص نیست و نیز نداشتن شناخت هنرمندان در توانایی‌های خویش دانست.

دورهمی فیلمسازان مازندران به‌مناسبت روز سینما/ آموزش همچنان حلقه مفقوده فیلمسازی‌ست

 مهدی حیدری مدیر "آمارد فیلم" موفقیت یک فیلمساز را در شناخت او از مفهوم واقعی سینما و گونه‌های فیلم دانست.

 محسن رجبیان سردبیر هفته نامه تمشک دلیل مهاجرت فیلمسازان شهرستان به تهران  را رکود سینمایی شهرستان عنوان کرد.

 تقی قاسم‌پور تصویربردار شبکه تبرستان بر آموزش نظام‌مند هنرمندان  توسط نهادها تاکید ورزید.

 علیرضا صبوری فیلمساز مازندرانی دلیل ضعف و ناتوانی فیلمسازان را در عدم تخصیص بودجه برای هنرمندان، نداشتن برنامه‌ریزی مناسب برای آنها، رهاشدگی هنری هنرمندان و عدم توانایی استعدادسازی نهادها دانست

 مجید قربانی دیگر فیلمساز مازندرانی عوامل موفقیت فیلمسازان را آموزش دقیق، پشتکار و تعاملات خوب هنرمندان با یکدیگر، و با مدیران و مسوولین دانست.

دورهمی فیلمسازان مازندران به‌مناسبت روز سینما/ آموزش همچنان حلقه مفقوده فیلمسازی‌ست

در پایان این نشست صمیمی، مهدی معصومی سرپرست حوزه هنری مازندران ضمن خوش‌آمدگویی به هنرمندان و سپاس از مباحثه آنان اظهار کرد: این مباحثات تلنگر خوبی‌ست که سبب ارتقای آگاهی هنرمندان می‌شود. او با اشاره به اهمیت هنر سینما حمایت خود را از هنرمندان این عرصه اعلام کرد.

"21 شهریورماه روز ورود سینما به ایران، روز ملی سینما نامگذاری شده است".

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1003/ خبرنگار: خ نیکزاد

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار