آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۸۱۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
مدیرکل منابع طبیعی مازندران خبرداد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران از اختصاص حدود 700 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و استانی به بخش آبخیزداری این استان خبرداد و گفت: امیدواریم بخش قابل توجهی از این اعتبارات محقق شود.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، سید محسن موسوی‌تاکامی در جمع خبرنگاران با اشاره به تامین اعتبار ویژه بحران آب از محل صندوق توسعه ملی که با دستور مقام رهبری اتفاق افتاد؛ ابراز خرسندی کرد که اعتبارات خوبی به بخش آبخیزداری تزریق شد که یک فرصت مغتنم هم برای استان‌های کویری و هم برای استان‌هایی چون مازندران با بارش سالانه بیش از 600 میلیمتر است.

وی تصریح کرد: البته اگرچه میزان بارش سالانه در مازندران به نسبت استان‌های کویری بالاست اما دستگاه متولی گزارش داده‌اند که بیلان آب‌های زیرزمینی منفی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ادامه داد: این نشان می‌دهد شرایط بحران آب جدی و حاد است؛ بنابراین  عملیات آبخیزداری از این نظر دارای اهمیت است لذا از سال گذشته در سطح کشور و ازجمله مازندران اجرای این عملیات آغاز شده است.

موسوی‌تاکامی با اشاره به اعتبار 200 میلیارد ریالی آبخیزداری در سال گذشته، این میزان را در سال‌جاری حدود 350 میلیارد ریال اعلام کرد که باتوجه به حساسیت موضوع، تفاهمنامه‌ای نیز با استانداری بسته شد و حدود 350 میلیارد ریال دیگر را استانداری متعهد شده است؛ بنابراین چیزی حدود 700 میلیارد ریال از محل توسعه صندوق ملی و اعتبارات استانی پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه مشخص نیست چه میزان از این اعتبار محقق شود؛ ابراز امیدواری کرد که با عنایت به شرایط ویژه استان مازندران و نیاز به اجرای عملیات آبخیزداری برای جلوگیری از مشکلات ناشی از سیل و مقابله با کم‌آبی، درصد بالایی از این اعتبارات اختصاص یابد.

اخبار مازندران
انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار