آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۸۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
در دیدار مدیران حفظ آثار دفاع مقدس و ارشاد مازندران مصوب شد:
سالانه کتاب‌های زیادی در حوزه دفاع مقدس به چاپ می‌رسد اما برخی از آنها به‌لحاظ محتوایی دارای نواقصی‌ست؛ مقرر شد که این کتاب‌ها پیش از چاپ به لحاظ محتوایی توسط اداره‌کل حفظ آثار مازندران کارشناسی شود، همچنین مدیرکل ارشاد مازندران اعلام کرد که از آثار مربوط به لشکر 25 کربلا حمایت می‌کند.

به گزارش آوای خزر، در دیدار سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بر مشارکت در چاپ کتاب‌های فاخر مازندران و برگزاری بیست‌ودومین کنگره بین‌المللی شعر مقاومت و حماسه تأکید شد.

در این دیدار که با حضور معاونین و کارشناسان تخصصی بخش‌های مختلف دو اداره‌کل در دفتر مدیرکل ارشاد برگزار شد، سردار ملکی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی- ادبی و هنری در حوزه دفاع مقدس و سپاس از همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در برگزاری برنامه‌های گوناگون فرهنگی- ادبی و هنری با آن اداره‌کل، اظهار داشت: انتظار عمومی از دستگاه‌های فرهنگی بسیار بالا و به حق است، زیرا فرهنگ در راس امور جامعه است ولی از نظر اعتبار مالی دستگاه‌های مجری فرهنگی مظلوم واقع شده‌اند.

* افتخارآفرینی لشکر 25 کربلا کمتر مورد توجه قرار گرفته است

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این دیدار ضمن سپاس از سردار ملکی و مجموعه آن اداره‌کل برای تعامل با ارشاد مازندران در راستای برگزاری برنامه‌های گوناگون فرهنگی- ادبی  و هنری، توجه به فرهنگ و هنر حوزه دفاع مقدس را مهم و ضروری دانست و گفت: مازندران همیشه در این زمینه پیشرو بوده و هنرمندان و فرهیختگانش از سرآمدان کشور در حوزه فرهنگ و هنر هستند.

وی افزود: به افتخارآفرینی‌های لشکر 25 کربلا در طول هشت سال دفاع مقدس کمتر پرداخته شده که این امر با زبان هنر بهتر بیان خواهد شد و ما نیز از هنرمندان برای بازگو کردن این دلاوری‌ها در قالب تولید هنرهای مختلف، حمایت خواهیم کرد .

در ادامه، پس از اظهار نظرمعاونین دو اداره‌کل، مصوب شد اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در چاپ چند کتاب فاخر استان و در برگزاری جشنواره شعر تبری «نوج» مشارکت کند.

بخش کارشناسی محتوایی کتاب‌های دفاع مقدس مرتبط با استان مازندران از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به حفظ آثار واگذار شود و همچنین در برگزاری نهمین جشنواره استانی شعر دفاع مقدس (اشک انار) و برگزاری نهمین جشنواره استانی داستان کوتاه دفاع مقدس (یوسف) و به ویژه در برگزاری  بیست‌ودومین کنگره بین‌المللی شعر مقاومت و حماسه که برای نخستین‌بار به میزبانی استان مازندران در شهر ساری برگزار خواهد شد همکاری و مشارکت داشته باشد.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار