آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۸۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
معاون مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
بودجه امسال آزمایشگاه‌ها از محل فروش گاز است/تامین مواد اولیه آزمایشگاه‌ها مشکل است
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه مقرر شد از محل بخشی از سهم دو درصدی فروش گاز به آزمایشگاه‌ها اختصاص یابد، مشکل اصلی در حوزه آزمایشگاه‌ها را تامین مواد اولیه عنوان کرد.

اسفندیار نظری امروز شنبه 11 آبان‌ماه در مراسم روز آزمایشگاه که در هنرستان شهید باهنر گلوگاه برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار آوای خزر اظهار داشت: 31 پژوهشسرا در شهرستان‌ها و مناطق و یک آزمایشگاه مرکزی در منطقه دودانگه برای 535 هزار دانش‌آموز در 4 هزار و 338 مدرسه مازندران مهیاست.

وی افزود: چهار ساعت کار در آزمایشگاه ویژه پایه دهم و یازدهم برای دروس شیمی، فیزیک، زیست و علوم آزمایشگاهی در نظر گرفته شده است که هر کدام نمره مستقل دارند.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه در آزمایشگاه‌ها مشکل خاصی به لحاظ تجهیزات نداریم، گفت: اما از جهت مواد اولیه مشکل داریم، البته با توجه به تمرکز آزمایشگاه‌ها در پژوهشسراها نحوه سرویس‌دهی به مدارس مطلوب است.

نظری تصریح کرد: برخی از مواد از خارج و برخی دیگر در داخل تامین می‌شوند، با توجه به تحریم‌ها با یک‌سری مشکلات در تامین آنها مواجه شدیم که بیشتر برای درس شیمی است.

وی درباره اعتباراتی که به بخش آزمایشگاه اختصاص داده شده است، گفت: سال گذشه 300 میلیون تومان از محل اوراق استانی تخصیص یافت که همه جذب شد، امسال نیز قرار شد از محل 2 درصد فروش گاز بخشی به تجهیرات آزمایشگاه‌ها اختصاص پیدا کند که هنوز میزان آن مشخص نشده است.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در پاسخ به اینکه چرا گلوگاه برای برنامه روز آزمایشگاه در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: سال گذشته در مسابقات آزمایشگاهی دبیران، دو نفر از دبیران شهرستان گلوگاه(آقایان لطفی و محمودجانلو) از استان مازندران رتبه برتر را به‌دست آوردند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1002

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار