آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۸۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران اشاره به آبگیری 92 میلیون مترمکعبی سد شهید رجایی و 115 میلیون مترمکعبی سد البرز گفت: بخش قابل توجهی از ظرفیت سدهای مازندران برای کنترل مهار سیلاب خالی نگه‌داشته شده است.

به گزارش آوای خزر فارس نوشت: مازندران دیار سبز و پرباران کشور است و باوجود اینکه بارش‌های فراوانی داریم ولی هنوز تدبیری در ارتباط با جمع‌آوری روان‌آب‌ها صورت نگرفته است.

معمولا شاهد بارش‌های خوب پاییزی در استان هستیم که در برخی موارد حتی رکورددار می‌شود ولی موضوع جالب اینکه همان مناطقی که شاهد بارش‌های خوبی هستیم در فصل گرما در برخی از سال‌ها در معرض تنش آبی قرار می‌گیرند.

باوجود اینکه د رحال حاضر آب شیرین و گوارا در رودخانه‌های مازندران در جریان دارد هیچ برنامه‌ای برای مهار این آب در استان وجود ندارد و اما موضوع مهم اینکه آب‌های شیرین و گوارایی که در رودخانه‌های استان در جریان است مقصد نهایی آن دریای مازندران است.

 

حکایت بارندگی‌ها و این روان‌آب‌ها که در زمان بارندگی مشکلاتی برای شهروندان به همراه دارد ولی مازندرانی‌ها چشم انتظار این بارش‌ها هستند و خواهند بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: در حال حاضر سدهای مازندران از وضعیت خوب آبی برخوردار هستند.

 

محمدابراهیم یخکشی با اشاره به آبگیری 92 میلیون مترمکعبی سد شهید رجایی و 115 میلیون مترمکعبی سد البرز، افزود: بخش قابل توجهی از ظرفیت سدهای مازندران برای کنترل مهار سیلاب خالی نگه داشته شده است.

وی اضافه کرد: هدف از این امر این است تا علاوه بر اینکه این سدها در موعد مقرر به آبگیری کامل برسند و در زمینه کنترل سیلاب‌ها موفق عمل می‌کنیم.

 

 در پایان سؤال ما از مسؤولان استان این است که برای مدیریت آب استان مازندران چه گام‌هایی برداشته شده است؟

انتهای پیام/ 1000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار