آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۰۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
استاندار مازندران خبرداد
ارائه تفاهمنامه اقتصادی و گردشگری مازندران به  کره جنوبی
نماینده عالی دولت در مازندران به خبرنگار آوای خزر گفت: تفاهمنامه اقتصادی و گردشگری مازندران با یکی از استان‌های متناظر کره جنوبی را به سفیر این کشور ارائه دادیم تا گسترش روابط تجاری بین طرفین برقرار شود.

احمد حسین‌زادگان عصر امروز در حاشیه نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در پاسخ به سوال خبرنگار آوای خزر درباره نشستی که صبح امروز با "یو جانگ هیانگ" سفیر کره جنوبی در ایران داشتند و همچنین سفر استاندار "لوری" ارمنستان توضیحاتی ارائه داد.

وی بیان کرد: در قالب دیپلماسی اقتصادی از فرصت مسابقات تکوانده پسران ایران "جام سفرا" که در بابلسر برگزار می‌شد با رایزنی آقای فولادگر رییس فدراسیون تکواندو، برای دیدار با سفیر کره جنوبی در ایران استفاده کردیم.

"گفتیم که جدا از تعاملات ورزشی در حوزه اقتصادی و گردشگری نیز همکاری داشته باشیم لذا تفاهمنامه‌ای را به سفیر ارائه دادیم".

وی تصریح کرد: قرار شد کره جنوبی استان متناظر را مشخص کند. یک هیات اقتصادی اعم از بخش گردشگری، صنعت و کشاورزی و سایر بخش‌های تجاری از کره و ایران بعد از امضای تفاهمنامه مبادله شود و ارتباط بین ما و استان متناظری که سفیر پیشنهاد می‌دهد برقرار شود.

حسین‌زادگان درباره حضور دو روزه استاندار لوری ارمنستان به مازندران نیز اظهار داشت: دیدارهای ایشان با فعالان اقتصادی و از فردا آغاز می‌شود. همه این‌ها در قالب توسعه روابط اقتصادی با استانهای متناظر در کشورهای همسایه است.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار