آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۲۹۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران/ 12
یک روزنامه‌نگار اقتصادی مازندران معتقد است که یکی از عوامل کاهش کیفیت رسانه‌ها، خروج آنها از تریبون مردمی و حرکت به سمت تریبون دولتی است.

"حسین زحمتکش" روزنامه‌نگار اقتصادی است، او بیش از 5 سال  در این حوزه فعالیت دارد و اکنون علاوه بر فعالیت در یکی از رسانه‌ها، در صدا و سیما نیز به‌عنوان کارشناس اقتصادی و سردبیر اقتصادی صدا و سیما مشغول کار شده است.

وی در سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران با حضور در غرفه پایگاه خبری تحلیلی آوای خزر، معتقد است که رسانه باید مطالبات مردم را مطالبه کند زیرا در واقع رسانه‌ها را خود مردم ایجاد کردند؛ وقتی به گذشته برمی‌گردیم می‌بینیم که روزنامه‌ها اقتصادشان بر پایه آگاهی کسبه و تولیدکننده‌ها بود و رسانه‌های اقتصادی با کمپانی‌ها و تولیدی‌های بزرگ کار می‌کنند.

این فعال رسانه‌ای درباره تعدد رسانه‌ها در استان مازندران، اظهار می‌دارد که برخی‌ها معتقدند حجم بالای رسانه‌ها سبب بی‌کیفیتی می‌شود اما چیز مسلم این است که عامل کاهش کیفیت رسانه‌ها تعدد آن نیست بلکه خروج آنها از تریبون مردمی و حرکت به سوی تریبون دولتی است.

زحمتکش با بیان اینکه در بیشتر مواقع رفاقت یک خبرنگار با یک مدیر یا مسئول سبب می‌شود که حقایق، بازگو نشده و یا با بیشترین سانسور خبری همراه باشد، تصریح کرد: در نمایشگاه رسانه‌ها می‌بینیم که مسئولان با فراغ بال می‌آیند، از یک نظر نشان از دوستی و صمیمیت آنها بوده و این قابل توصیف است اما از سوی دیگر، مانع بزرگی برای خبرنگاران ایجاد می‌کند تا از رسالت اصلی خود فاصله بگیرند.

روزنامه‌نگار اقتصادی: حرکت رسانه‌ها از تریبون مردمی به سمت تریبون دولتی

وی می‌افزاید: این رفتارها مناسب شان و جایگاه رسانه نیست، رسانه باید مطالبه‌گر بوده و مسئولان را به چالش بکشد، در واقع حقوق مردم را مطالبه کند.

"دولتی‌شدن رسانه‌ها، برکت را از آنها دور کرده و سبب خودفروختگی می‌شود".

زحمتکش در پایان گفت‌وگو تصریح کرد: به همه همکارانم احترام می‌گذارم. فضای حاکم بر رسانه‌ها باید به سمت واقعیت و عدم تکیه بر مسئولان برود، مردم مطالبات زیادی دارند و وظیفه رسانه‌هاست که حرف آنها را به مسئولان برسانند. مدیرانی که خوب کار نمی‌کنند و دغدغه مردم ندارند باید مورد انتقاد قرار بگیرند و مدیران خوب و جهادی و فعال نیز باید تقدیر شوند، تا هر دو گروه، الگویی برای سایر مدیران باشند!

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار