آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸
رئیس منطقه یک بیمه سرمد اعلام کرد
تحقق 220 درصدی پیش‌بینی
رئیس منطقه یک بیمه سرمد با اعلام اینکه طی 8 ماه گذشته 98، بیمه سرمد در مازندران 139 میلیارد ریال فروش داشته است، گفت: میانگین درصد تحقق پیش‌بینی پرتفوی در بیمه‌های مسئولیت و آتش‌سوزی در استان مازندران حداقل 220 درصد یا 2.2 برابر بوده است".

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، مهدی حیدرپور امروز در نشست خبری بیمه سرمد منطقه یک کشور که به مناسبت 13 آذرماه روز بیمه برگزار شد، اظهار داشت: صنعت بیمه به دلیل ماهیت انتقال ریسک از بیمه‌گذار به بیمه‌گر و تامین‌کنندگی منابع مالی بلندمدت در اقتصاد نقش بسیار مهمی دارد، توزیع ریسک در این صنعت می‌تواند تاثیر به‌سزایی در بهبود فضای کسب و کار و معیشت و آسودگی خاطر مردم داشته باشد.

وی بیمه سرمد را یکی از بیمه‌های جوان، کارآمد، به‌روز و البته"لاکچری" توصیف کرد که مولود بانک صادرات به عنوان بزرگترین بانک خصوصی کشور است و از اول آبان 92 با سرمایه 1500 میلیارد ریال وارد فضای اقتصادی کشور شد.

"بیمه سرمد در منطقه یک آمایش شامل گیلان، گلستان، مازندران و سمنان در لیست 5 شعبه برتر قرار دارد".

رئیس منطقه یک بیمه سرمد اعلام کرد که سهام این شرکت به میزان 70 درصد متعلق به بانک صادرات و 30 درصد نیز در فرابورس عرضه می‌شود.

این مسئول، میزان سهام شرکت سرمد از بازار بیمه را 1.2 درصد اعلام و اظهار امیدواری کرد که این عدد در افق 1400 به 1.5 درصد برسد.

وی این را هم گفت که کل پرتفوی(Portfolio) امسال این شرکت تا اول آذرماه 6000 میلیارد ریال بوده که تا این تاریخ، از مجموع پرتفو سال گذشته بیشتر بوده است.

"گروهی از دارایی‌های مالی مثل سهام، اوراق مشارکت و اوراق قرضه و معادل‌های پول نقد نظیر سپرده‌های بانکی، همچنین سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و صندوق‌های قابل معامله، پرتفوی یا سبد دارایی‌ها گفته می‌شود. پرتفوی به‌صورت مستقیم توسط سرمایه‌گذاران نگه‌داری شده و یا به وسیله حرفه‌ای‌های عرصه مالی مدیریت می‌شود".

رئیس منطقه یک بیمه سرمد یادآور شد که درصد تحقق پیش‌بینی پرتفوی در بیمه‌های مسئولیت و آتش‌سوزی در این استان حداقل 220 درصد یا 2.2 برابر بوده است".

حیدرپور درباره میزان فروش بیمه سرمد در مازندران بیان کرد: براساس میزان فروشی که تا 30 آبان‌ماه در نظر گرفتیم؛ این رقم تا 30 آبان 96، 29 میلیارد ریال بوده، در سال 97 به 103 میلیارد و تا 30 آبان سال 98 نیز به 129 میلیارد ریال رسیده است.

"میزان کل فروش بیمه سرمد در مازندران طی سال 96، 49 میلیارد و 132 میلیون ریال، و در پایان سال 97 نیز 169 میلیارد ریال بوده است".

وی همچنین اعلام کرد: میزان فروش بیمه سرمد در مازندران تا اول آذرماه، 139 میلیارد ریال بوده است.

رئیس منطقه یک بیمه سرمد درباره شاخصه اصلی این بیمه اظهار داشت: بیمه سرمد هم جوان است، هم در پاسخگویی به شکایات و رضایت مشتریان رتبه دوم را در بین بیمه‌ها دارد و هم اینکه پرداخت خسارت آن در بیمه مسئولیت، باربری و ثالث زیر یک هفته است.

وی در پایان با توجه به درخواست یکی از اعضای خانه مطبوعات کشور، گفت: بیمه سرمد آمادگی دارد که قرارداد بیمه‌ای با خانه مطبوعات این استان منعقد کند.

به گزارش آوای خزر، در این نشست به مناسبت 13 آذرماه روز ملی بیمه، کیک تولد این روز با حضور خبرنگاران برش خورد.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار