آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
یادداشت/ سید محمد میرمحمدی
16 آذر؛ روز مطالبه‌گری و حق‌طلبی
یک استاد دانشگاه می‌گوید: بدون تردید روز دانشجو، روز مطالبه‌گری و حق‌طلبی است تا به معنای حقیقی واژه‌ی دانشجو دست یابیم.

آوای خزر- سید محمد میرمحمدی/ استاد دانشگاه: دانشجو خط اصلی جریانات سیاسی و اجتماعی در هر جامعه‌ای می‌باشد که با  قلم تفکر خود به موضوعات مختلف در جامعه خویش، جهت و سمت سو می‌دهد و در شرایط گوناگون کشور می‌تواند مسئولین را از غفلت و کم‌‌کاری بیدار کند و به نوعی تحرک و پویایی نشاط را به جامعه اعطا کند.

 مطالبه‌گری، استقلال و حق‌طلبی سه کلید واژه‌ی مهمی می‌باشد که شکل‌دهنده گفتمان اصلی جامعه دانشجویی است. لذا ۱۶ آذر روزی است که کلمه دانشجو معنای اصلی خود را در می‌یابد.

پیوند جوانان و دانشجویان مهم‌ترین ظرفیت ممکن می‌باشد که بهره‌گیری از این دو پتانسیل می‌تواند سبب گسترش نقش دانشجویان و جوانان گردد تا شاهد اهمیت دادن به دانشگاه و علم باشیم، تخصص‌گرایی، آرمان‌گرایی، توسعه‌محوری سه مقوله مهم مربوط به بخش دانشجویان است که می‌توانند بر لزوم اهمیت دانشجو و دانشگاه تاکید و منجر به اهمیت این قشر در ابعاد مختلف جامعه گردند.

در مجموع می‌توان گفت دانشجو و دانشگاه همواره در تحولات اجتماعی سیاسی مدنی محرک توسعه در هر جوامعی می‌باشند، لذا در کشورهای توسعه‌یافته از دانشجویان به عنوان یک بازوان مهم اجرایی و علمی بعنوان یکی از بارزترین نمادهای تکاپو و پیشرفت محسوب می‌گردند و به نوعی چشم امید توسعه پیشرفت به دانشگاه است که انتظار می‌رود این فرآیند در کشور ما هم نهادینه شود تا شاهد بهره‌گیری از دانشجویان به عنوان یک اهرم پشتوانه مدیریتی باشیم.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار