آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۶۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
معاون استاندار مازندران:
جنگ زرگری در دستگاه‌های تابعه وزارت نیرو پسنده نیست/
معاون استاندار مازندران با اشاره به جنگ زرگری و اظهار تاسف از اینکه عوامل وزارت نیرو در استان با یکدیگر همخوانی ندارند، این امر را ناپسند دانست و گفت: به کارهای روزمره چون پیگیری انشعاب‌فروشی هستیم و از به‌روزرسانی سیستم و منابع آبی دور افتاده‌ایم.

به گزارش آوای خزر از ساری، مهدی رازجویان صبح امروز در کارگروه شورای حفاظت منابع آب استان اظهار داشت: یکی از مواردی که می‌تواند به کنترل مصرف آب کمک کند بهره‌گیری از آب‎های سطحی و ذخیره‌سازی آن است.

وی افزود: متاسفانه نتوانستیم در بهره‌برداری از آب‌های سطحی سرمایه‌گذاری کنیم و بیشتر به استفاده از آب‌های زیرسطحی متمرکز شدیم و این مسئله سبب می‌شود تا سطح تراز آب‌های زیرزمینی کاهش یابد و پایین‌تر برود و میزان آلودگی آب‌ها نیز بیشتر شود.

وی خواستار مدیریت، هدایت و ذخیره‌سازی آب‌های سطحی در استان شد و گفت: در این راستا، احداث سدها در استان در دستور کار قرار گرفته است و برای تکمیل سدها نیز اعتباری تخصیص یافته است تا بتوانیم آب‌های سطحی زیادی را ذخیره کنیم.

جنگ زرگری در دستگاه تابعه وزارت نیرو پسنده نیست/

رازجویان همچنین با اظهار اینکه وقتی عوامل وزارت نیرو در استان با یکدیگر همخوانی ندارند تعحب‌آور است، ادامه داد: وقتی آبفا شهری و روستایی از اجرای مصوبه هیئت دولت امتناع کرده و بهانه‌هایی مانند عدم تخصیص و عدم تامین اعتبار را مطرح می‌کنند آن وقت چگونه از دستگاه‌هایی مانند سازمان صمت انتظار داشته باشیم تا مصرف آب را هوشمندسازی کند.

وی با طرح این پرسش که چند درصد آب‌ها در شبکه‌های توزیع شهری و روستایی هدر می‌رود، گفت: اگر جلوی هدررفت آب را بگیریم می‌توانیم منابع زیرزمینی را ذخیره کنیم.

جنگ زرگری در دستگاه تابعه وزارت نیرو پسنده نیست/

معاون استاندار مازندران با بیان اینکه فقط در پی "انشعاب‌فروشی" هستیم و سیستم‌های قدیمی را به‌روزرسانی نکردیم ادامه داد: برای جلوگیری از هدررفت آب در شبکه‌های توزیع و انتقال برنامه‌ریزی نکردیم؛ و این مسئله می‌طلبد تا وزارت نیرو دقت بیشتری داشته باشد و به مسائل توجه کنند.

رازجویان با عنوان اینکه جنگ زرگری در دستگاه تابعه وزارت نیرو پسنده نیست، گفت: باید مصوبات هیئت دولت با همه زوایا اجرایی شود.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار