آوای خزر –
آزاده بابانژاد: مازندران در روزهای ۱۸ تا ۲۱ دیماه میزبان ۱۷ گروه تئاتر از ۹ استان گیلان، گلستان، البرز، تهران، قزوین، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سمنان بود.
نمایشها در سه روز و در سالنهای بلکباکس، سلمانی هراتی و حوزه هنری مازندران به روی صحنه رفت.
مازندران نیز دو تئاتر به نامهای «صنم» و «مرگ با سوراخ اضافه» را به دلیل میزبانی، در شیراز به اجرا میگذارد، گرچه یک اثر از این استان نیز مستقیما به چهل و یکمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر راه یافته است.
هیات داوران بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر مناطق – منطقه ۳ (مازندران) پس از جمعبندی نهایی، نفرات برتر بخشهای مختلف و در نهایت تیمهای راهیافته به جشنواره بینالمللی فجر را به شرح ذیل اعلام کردند.
طراحی بروشور:
سید ارشیا هاشمی برای نمایش «شیموئید» از تربیت حیدریه
طراحی نور:
رضا پور تراب برای نمایش «پیلههای خیس» از گرگان
طراحی گریم:
فرزانه میرزایی و محدثهسادات میررفیعی برای نمایش «پهلوان قلیچ» از پیشوا
موسیقی:
تقدیر: گروه موسیقی «الهه سنگ»
موسیقی برتر: علی حامدی برای نمایش «پهلوان قلیچ»
طراحی لباس:
فرزانه میرزایی برای نمایش «پهلوان قلیچ» از پیشوا
طراحی صحنه:
تقدیر: محمدرضا عبادیانی برای نمایش «نقطه صفر مرزی»
طراحی صحنه برتر: رضا پور ترابزاده برای نمایش «پیلههای خیس»
بازیگری زن:
تقدیر: اعظم طالبی برای نمایش «ترنج» از گرمه
سمیه کیا بندر سری برای نمایش «پرواز با بالهای سوخته» از پاکدشت
بازیگری سوم زن:
سپیده توکلی برای نمایش «نور مهتاب» از کرج
شیوا رجبی برای نمایش «اسم شب؛ ضحاک زهرماری» از رشت
بازیگری دوم زن:
فائزه نوآبادی برای نمایش «پیلههای خیس» از گرگان
بیتا معصومی برای نمایش «دریازدگی» از قزوین
جایزه برتر بازیگری زن:
زهرا لطفی برای نمایش «نقطه صفر مرزی» از شاهرود
تقدیر بازیگری مرد:
مجید یار محمدی برای نمایش «قزل حصار» از شاهرود
محمد مهدی پازوکی برای نمایش «پرواز با بالهای سوخته»
جایزه سوم بازیگری مرد:
رضا فتوتخواه برای نمایش «جشن» از رشت
علی تاجیک برای نمایش «الهه سنگ» از خواف
بازیگری دوم مرد:
رهام عسگری برای نمایش «نور مهتاب» از کرج
ایلا مقصودلو برای نمایش «پیلههای خیس» از گرگان
بازیگر برتر:
رضا محمدیان برای نمایش «پهلوان قلیچ» از پیشوا
تقدیر نمایشنامهنویسی:
محمدرضا عبادیانی برای نمایشنامه «نقطه صفر مرزی»
رتبه سوم نمایشنامهنویسی:
فرشید تمری برای نمایشنامه «الهه سنگ»
رتبه دوم نمایشنامهنویسی:
رضا محمدیان و سوگل تاجیک برای نمایش «پهلوان قلیچ»
نمایشنامه برگزیده:
مجید انوری برای نمایشنامه «پیلههای خیس»
کارگردانهای برگزیده:
تقدیر: محمدرضا عبادیانی برای نمایش «نقطه صفر مرزی»
رتبه سوم کارگردانی:
فائزه نوآبادی برای نمایش «پیلههای خیس»
رتبه دوم کارگردانی:
عبدالحکیم مشورتی برای نمایش «الهه سنگ»
رتبه اول کارگردانی:
رضا محمدیان و حسین قاسمی برای نمایش «پهلوان قلیچ»
رتبه اول بازیگری:
رضا محمدیان و حسین قاسمی برای نمایش «پهلوان قلیچ»
آثار راهیافته به چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر:
به انتخاب هیئت داوران جشنواره تئاتر فجر مناطق - منطقه ۳ (مازندران)، چهار اثر نمایشی از بین ۱۷ اثر نهایی ارائهشده به چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر انتخاب شدند که عبارتند از:
نمایش «پهلوان قلیچ» به کارگردانی رضا محمدیان و حسین قاسمی از شهرستان پیشوا
نمایش «پیلههای خیس» به کارگردانی فائزه نوآبادی از گرگان
نمایش «نقطه صفر مرزی» به کارگردانی محمدرضا عبادیانی از شاهرود
نمایش «الهه سنگ» به کارگردانی عبدالحکیم مشورتی از خواف
این منتخبان به چهل و یکمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر راه یافتهاند.
انتهای پیام/۱۰۰۱/