دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۰۳۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۹
نماینده مردم بهشهر،نکا و گلوگاه در جمع خبرنگاران:
نماینده مردم بهشهر،نکا و گلوگاه با بیان اینکه عدم سرمایه‌گذاری در شرق مازندران علت بیکاری مردمان این منطقه است، گفت: مشکل بیکاری از عدم سرمایه گذاری در شرق این استان نشات گرفته است‌ که حدود ۱۵ هزار بیکار طبق آمار رسمی گزارش شده، لذا بیکاری معلول است نه علت.
عدم سرمایه‌گذاری در شرق مازندران علت بیکاری مردم این منطقه است/ منطقه آزاد تجاری امتیاز دولت به مازندران/ تصمیمات غیرکارشناسی، سم است

به گزارش خبرنگار آوای خزر از شهرستان بهشهر، علی محمد شاعری در دومین نشست خبری خود با اصحاب رسانه مازندران، ضمن تشکر از زحمات تلاشگران این عرصه، اظهار داشت: با وفاق، وحدت و همدلی بین شما و مسئولین می توان گامی بلندتر در جهت تحقق اهداف و آرمان های پیشرفت و توسعه شرق مازندران برداشت.

وی افزود: مردم در شهرستان های بهشهر، نکا و گلوگاه در فقر و بیکاری به سر می برند و نرخ بیکاری در این سه شهرستان در کل استان مازندران به طبع رقم بیشتری را به خود اختصاص داده است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه با بیان اینکه شاخص های نرخ بیکاری در شرق استان مازندران به وضوح برای همه ملموس است، *خاطرنشان کرد: شرق مازندران در کل استان از شاخص های زیربنایی و همچنین ظرفیت های قابل چشمگیری برخوردار است اما متاسفانه به لحاظ توسعه یافتگی در رتبه های پایین‌تر قرار دارد.

وی ادامه داد: شرق مازندران ۳۰ درصد اراضی مازندران را به خود اختصاص داده و دارای امکاناتی از قبیل؛ زیربنایی و حمل و نقل فراوان و همچنین ظرفیت های زیادی در زمینه توسعه صنعت می باشد.

** بندر امیرآباد سومین بندر کشور بلحاظ زیرساختی است

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کل شهرک ها در استان مازندران حدود ۱۹۰۰ هکتار است، اظهار داشت: موافقت اولیه حدود ۱۲۰۰ هکتار در سال جاری جهت توسعه شهرک های صنعتی استان مازندران گرفته شد.

وی افزود: شرق مازندران امکاناتی از قبیل؛ بزرگترین نیروگاه تولید انرژی و «بندر امیرآباد» که بعنوان سومین بندر کشور به لحاظ امکانات زیرساختی به شمار می رود و همچنین ساحلی زیبا، مناطق حفاظت شده تالاب بین المللی میانکاله، جنگل های انبوه و جاذبه های بی نظیر میراثی و طبیعی را دارا می باشد.

شاعری ادامه داد: دسترسی به فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری، نزدیکی به فرودگاه بین المللی گرگان، مرز زمینی اینچه برون و قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال-جنوب از نمونه های دیگر ظرفیت ها و شاخص های توسعه یافتگی شرق مازندران است که متاسفانه با وجود این مواهب و زیرساخت ها رتبه آخر را داریم.

این مقام مسئول با بیان اینکه شاخص های برخورداری بسیار ضعیف و ظرفیت های ما برای توسعه بالاست، عنوان کرد: به دلیل سهم خواهی و بی عدالتی های موجود که نسبت به شرق مازندران روا داشتند، این منطقه پیشرفت چندانی نداشته است.

** عدم سرمایه‌گذاری در شرق مازندران علت بیکاری مردمان این منطقه است

وی افزود: در شرق مازندران با وجود برخورداری از آب مناسب و بهداشتی، برخورداری از راه روستایی، برخورداری از صنایع بالادستی و اشتغال زا، وجود صنایع تبدیلی و فراهم بودن امکانات گردشگری هیچ ظرفیتی تاکنون ایجاد نشده است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان داشت: مشکل بیکاری از عدم سرمایه گذاری در شرق این استان نشات گرفته است‌ که حدود ۱۵ هزار بیکار طبق آمار رسمی گزارش شده، لذا بیکاری معلول است نه علت.

شاعری اظهار داشت: در جهت تحقق این مشکلات با وزارتخانه های مربوطه و استانداری مازندران هماهنگی های لازم صورت گرفته و همه ما باید بدانیم در گام نخست فرهنگ کار و تلاش با روحیه جهادی سرلوحه کار ما قرار گیرد و این مهم نیازمند همت، پشتکار و وحدت بین مردم و مسئولین است.

شاعری با اشاره به آیه شریفه "اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم" خاطرنشان کرد: خداوند حال هیچ قومی را تغییر نمی دهد تا زمانیکه خود آن قوم حالشان را تغییر دهند پس نباید منتظر ماند که کسی بیاید و ما را توسعه دهد ما باید خودمان مسیر تغییر و توسعه و بسترهای مناسب را برای پیشرفت فراهم کنیم.

** امیرآباد بهشهر می‌تواند نماد توسعه مازندران باشد

وی تصریح کرد: یکی از اولویت های کاری بنده بحث منطقه آزاد امیرآباد بهشهر است که می تواند در استان پیشگام و نماد توسعه مازندران باشد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منطقه آزاد امیرآباد بهشهر متعلق به همه مردم ایران و استان مازندران است، عنوان کرد: اگر بندر امیرآباد منطقه آزاد تجاری شود بنابر جاذبه ها و زیرساخت هایی که دارد فرصتی را برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی فراهم می کند.

وی افزود: با وجود سرمایه گذاری این دسته از افراد، شاهد سرازیر شدن سرمایه هایی در استان مازندران خواهیم بود و همچنین زیرساخت های لازم برای توسعه صادرات (کشاورزی و صنعتی) فراهم و معافیت های مالیاتی به اندازه ای که برای سرمایه گذار مزیت داشته باشد می توانند از این محصولات و خدمات به نحو احسن استفاده کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: در بسیاری از نقاط کشور منطقه آزاد در جاهایی که زیرساخت ها فراهم بود موجب رونق اقتصادی شد و جاهایی که این زیرساخت ها فراهم نبود، منطقه آزاد تاثیری در توسعه اقتصادی نداشت‌.

شاعری با اشاره به اینکه نتیجه اختلاف و تفرقه افکنی بین نمایندگان گذشته و مسئولین مازندران، ضرر را می بینند، اظهار داشت: کشمکش و درگیری هایی که بین نمایندگان دوره نهم بوده و همچنین هیچ مبنایی بر تصمیم گیری وجود نداشت و تنها یک سری منافع شخصی و منطقه ای در این امر دخیل بوده که تمام قد نتوانسته اند از بندر امیرآباد که تمام ظرفیت های موجود را برای منطقه آزاد شدن دارد دفاع کنند و قربانی این سهم خواهی، مردم بودند و گناهش به گردن کسانی است که ساز ناکوک زدند و محکم بر این طبل بی عدالتی کوبیدند.

** تصمیمات غیرکارشناسی، سم است

وی ادامه داد: یک عده صرفا به فکر کسب مقبولیت اجتماعی خود بوده و مبنای تصمیم گیری آنها، اساس کارشناسی نداشته و دولت وقتی دید این اختلافات اوج گرفت هیچ تصمیمی نگرفته و مطالبه ای تعریف نشد و بدانید هر تصمیم غیرکارشناسی در کشور گرفته شود نه تنها فایده ای ندارد بلکه برای کشور، نظام و توسعه سم است.

نماینده شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی، تنها راه رسیدن به توسعه پایدار در کشور را گوش فرادادن به فرامین و شعار رهبر معظم انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: مبنای همدلی و همزبانی باید کار کارشناسی و فنی به دور از باندبازی ها و منافع محلی باشد و در این حین باید منافع کشور، استان و منطقه را ملاک قرار دهیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه دولت و مردم باید کنار یکدیگر برای اهداف بلند خود تلاش کنند، اذعان داشت: کسانی که مطامع شخصی را به مطامع مردم ترجیح و اسباب تفرقه افکنی را مهیا می کنند؛ هیچگاه به اهداف پلید خود دست نمی یابند چرا که این اختلاف اصلا به نفع کشور نیست.

** منطقه آزاد تجاری امتیاز دولت به مازندران است‌

وی افزود: بندر امیرآباد بهشهر بعنوان منطقه آزاد تجاری، بهترین هدیه دولت یازدهم به مازندرانی ها بوده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی پیرو بحث منطقه آزاد امیرآباد بهشهر، تاکید داشت: اصحاب رسانه نقش بسزایی در این مهم دارند و نگذارید حلاوت این تصمیم مهم و کارشناسی شده را به کام مردم تلخ کنند.

وی ادامه داد: این اشخاص می خواهند این مقوله بسیار مهم را در نطفه خفه کنند اما شما اهالی رسانه هوشیارانه مدافع حق و حقوق مردم بوده و واقع بینانه و باوجدان آگاه اطلاع رسانی کنید و نگذارید کسی اهداف شوم خود را به‌راحتی پیاده کند.

شاعری در ادامه بحث خود خطاب به نمایندگان مازندران گفت: به همکارانم توصیه میکنم مطالبات مردم را در اولویت قرار داده و درد مردم را لمس کرده و به آرمان های امام راحل و شهدا عمل کنیم و نگذاریم این امتیازی که دولت به مازندران داده از دست مردم خارج شود.

وی تاکید کرد: پروژه منطقه آزاد تجاری امیرآباد، نتیجه تلاش دولت، استاندار و تیم تلاشگر و جهادی بوده و طی این 6 ماه با مغلوب کردن مسائل شخصی و سیاسی و همچنین در نظر گرفتن منافع استان و مردم منطقه، از هیچگونه تلاشی کوتاهی نکرده ام.

** عناصر ناهماهنگ باید از مطامع شخصی بگذرند

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی تاکید داشت: رسوبات و عناصر ناهماهنگ باید از مطامع شخصی خود گذشته و خود را فدای مردم کنند.

وی اذعان داشت: منطقه آزاد یک خروجی خوبی که دارد این است که در بخش صادرات و سرمایه گذاری ها می توانیم به اهداف مهم دست یابیم و در وهله اول بدانیم بندر قابل توسعه است و از ۳ محور جاده ای به شبکه سراسری حمل و نقل جاده ای متصل و همچنین ظرفیت ۷.۵ میلیون ظرفیت تخلیه و بارگیری دارد.

این مقام مسئول با اشاره به کارهای در دست اقدام، تصریح کرد: گازرسانی ۱۵۲ روستا، قطع گاز مازوت از نیروگاه شهید سلیمی نکا و تنظیم بازار برنج، اسباب خوشحالی کشاورزان و مردم را فراهم کرد.

شاعری با بیان اینکه باید در تمام صحنه ها پیشرفت و توسعه دیده شود اظهار داشت: وظیفه نماینده قانون گذاری و نظارت است اما همانند نقش پدر در خانواده است، مطالبات مردم و زیرساخت های موجود را باید پیگیری کند تا کارها به ثمر بنشیند.

** رسانه‌ها قدرت پایش داشته باشند

وی خطاب به اصحاب رسانه گفت: رسانه ها باید قدرت پایش داشته و به مسئولین تذکر فنی و درست دهند و این امر لازمه اش این است که فهم درستی از مسائل پیرامون خود داشته باشند.

نماینده شرق مازندران با بیان اینکه کشور عراق منشا ریزگردها است خاطرنشان کرد: ۱۰ الی ۱۵ درصد منشا ریزگردها از داخل بوده و مابقی منشا خارجی دارد.

وی افزود: محصولاتی از قبیل؛ پنبه، کلزا و سویا تراریخته محسوب می شوند و باید اطلاعات دقیقی در این باب داشته باشید تا اطلاع رسانی به موقع در میان مردم داشته باشید.

شاعری در پایان گفت: در مقطع کارشناسی ارشد ۵ رشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر و همچنین ۸ رشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا اضافه کرده ایم و از بهمن ماه پذیرش دانشجو دارند.

انتهای پیام/ 1002/ بهشهر -  فرزانه حسنی

مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ارسلان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
0
0
لطفا با منطقه ازاد شدن بندر امیراباد موافقت کنید،چون بیکاری و خفه شدن کار و فقر در این قسمت بیداد میکند،فقر است که ب لجن میکشد ..............
خواهشا با عدالت علی،حق بر باطل نظر واقعی رو اعلام کنید
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟