آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۲۲۸
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۳
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری مازندران اعلام کرد
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری مازندران گفت: اعتبار طرح آبرسانی مکانیزه به دو شهر بهشهر و سورک اختصاص یافت و 9 شهر مازندران نیز در برنامه مدیریت پسماند قرار گرفتند.
اختصاص اعتبار برای طرح آبرسانی مکانیزه در بهشهر و سورک / قرارگرفتن 9 شهر مازندران در برنامه پسماند/ صندلی شهرداران متزلزل است

به گزارش آوای خزر از میاندرود، فرهاد عسگری در آیین معارفه شهردار جدید سورک گفت: بودجه سالجاری این شهر 6.5 میلیارد تومان بوده که تنها یک میلیارد تومان آن تحقق یافته و سهم هر یک از شهروندان این شهر از مجموع بودجه نیز تنها 722 هزار تومان است در حالیکه براساس استانداردها، این مبلغ باید به ازای هر شهروند، 2 میلیون تومان باشد.

وی با بیان اینکه تعداد خانههای مسکونی از تعداد خانوادهها بیشتر است، افزود: این نشان میدهد که بودجه شهرداریها از وصول پروانه ساختمانی است و باید به سمت درآمدهای پایدار بیاید.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری مازندران با اشاره به اختلاف درآمدی شهرهای مازندران از 4.5 تا 147 میلیارد تومان در 6 ماهه نخست سالجاری، گفت: در هر صورت، از مسئولان شهری انتظار میرود که به همین میزان بودجه نیز به آبادانی شهر اختصاص پیدا کند و در شهرستان لحاظ شود.

این مسئول بیان کرد: از 58 شهر مازندران، دو طرح آبرسانی برای دو شهر مازندران(بهشهر و سورک) اختصاص یافت تا آبرسانی مکانیزه انجام شود.

عسگری ادامه داد: 9 شهر مازندران نیز هدف برنامه پسماند هستند که برای آنها اعتبار تخصیص داده شده و برخی از آنها 60 تا 70 درصد پیشرفت دارند.

وی در پایان با بیان اینکه عمر مدیریتی شهرداران کشور بطور میانگین زیر دو سال است، گفت: شهرداران با کمتر از دو سال مدیریت استیضاح میشوند و صندلی شهرداران متزلزل است در حالیکه طبق ابلاغ، هر شهردار به مدت 4 سال منصوب میشود.

انتهای پیام/ 1001

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار