آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۵۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۲
در جلسه اقتصاد مقاومتی مازندران
در جلسه اقتصاد مقاومتی مازندران به موضوع احداث پالایشگاه شیر در مازندران اشاره و بحث بالا گرفت!
به گزارش آوای خزر از ساری، صبح امروز در یکی از بندهای دستور کار سوم جلسه اقتصاد مقاومتی مازندران به بحث پالایشگاه شیر اشاره شد و البته استاندار مازندران پیش از این گفته بود که در حال حاضر 3 هزار و 500 تقاضا برای کسب و کار در مازندران به ثبت رسیده است که از این تعداد، 1487 مورد آن در بخش دامی و لبنیات است.

محمد اسلامی افزود: اکنون بخش مهمی از شیر مصرفی برای کارخانجات لبنیات مازندران را از یزد، قم، اراک، اصفهان و چهارمحال و بختیاری تامین می کنند و تا کی باید این وضع ادامه پیدا کند.

وی اعلام کرد که با احداث پالایشگاه شیر با سرمایه گذاری شرکت کاله آمل، به طور مستقیم اشتغال 1000 نفر را خواهیم داشت و روزانه به 5 هزار تن شیر نیاز دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران پس از سخنان استاندار مازندران گفت: روزانه یک هزار و 200 تن شیر در مازندران داریم، از طرف دیگر 60 درصد دامداریهای ما سنتی هستند و حتی در تامین این مقدار شیر نیز مشکل داریم.

دلاور حیدرپور بیان کرد: با احداث پالایشگاه شیر در استان مخالف نیستم اما در حال حاضر که 1200 تن روزانه و 450 هزار تن در سال تولید شیر استان است، برای تامین شیر مورد نیاز پالایشگاه با مشکل مواجه هستیم و نیاز به زمان داریم.

وی خواستار هم پوشانی بین سازمان جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در اعلام آمارهایی شد که به هر دو بخش مرتبط است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در حاشیه جلسه، در گفتگو با خبرنگار آوای خزر اظهار داشت: 45 کارخانه لبنیات، 70 سکوی جمع آوری شیر، 700 هزار راس گاو اصیل، دو رگ و بومی داریم و نیاز روزانه داخل استان به شیر، 5 هزار تن است.

انتهای پیام/ 1354
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر