آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۶۱۸
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
رئیس اتاق بازرگانی مازندران:
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران گفت: حوزه اقتصادی باید ویرایش شود، اگر ویرایش نشود مطمئن باشید اسفند 97 هم خواهد رسید و هیچ اتفاقی در خصوص حمایت از کالای ایرانی نخواهد افتاد.
حوزه اقتصادی باید ویرایش شود/ حوزه اقتصادی استانداری فعال نیست

به گزارش آوای خزر از ساری، عبدالله مهاجر در همایش فعالان اقتصادی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در چندین سال موضوع اقتصاد را با واژه‌های متفاوت مطرح می‌کنند، اظهار داشت: باید ارزیابی کنیم که در همه این سالها، پیرو فرمایشات ایشان، چه اقداماتی انجام دادیم؟ در هر سال چند درصد از خواسته‌های ایشان محقق شد؟ و اگر نشد باید علت را پیدا کنیم تا کلید واژه اصلاح و حل مشکل پیش روی حمایت از کالای ایرانی پیدا شود.

وی افزود: اگر نگاهمان بر حمایت از کالای ایرانی است باید ضمن شناسایی و رفع موانع تولید مدیریت هزینه‌ها را در دستور کار قرار دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی بیان کرد: اگر ما صد سال دیگر هم شعار صادرات را سر بدهیم اما موانع صادرات را برطرف نکنیم هیچگاه صادرات اتفاق نخواهد افتاد.

رئیس شورای گفتگوی بخش خصوصی مازندران گفت: این بخش وظیفه‌ی پیدا کردن ظرفیت‌ها و بازاریابی را دارد اما آنچه که مهم است حل مشکلاتی است که کلید آن در دست دولت است.

مهاجر ادامه داد: هر چند در دریافت تسهیلات طرفدار تولید کننده هستیم از آن‌طرف هم اعتقاد داریم که باید بازپرداخت نیز توسط بخش خصوصی به بانک انجام شود تا شرایط برای دیگر متقاضیان هم به وجود بیاید.

وی با بیان اینکه حوزه اقتصادی استانداری باید فعال باشد و اکنون این حوزه را فعال نمی‌بینیم، افزود: تا زمانی که با شعار عمل کنیم نتیجه نمی‌گیریم، تا روزی که آنچه که واقعیت است و آنچه که شعار ماست دو رو داشته باشد هرگز نتیجه نمی‌گیریم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران گفت: نگاه ما این است که حوزه اقتصادی باید ویرایش شود، اگر ویرایش نشود مطمئن باشید اسفند 97 هم خواهد رسید و هیچ اتفاقی در خصوص حمایت از کالای ایرانی نخواهد افتاد.

وی در پایان تأکید کرد: باید دولت و بخش خصوصی در کنار هم قرار بگیرند و به واژه حمایت از کالای ایرانی به‌درستی و به عنوان یک تبرک نگاه کنیم.

انتهای پیام/ 1000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر