آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۶۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران:
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران گفت: به‌زودی المپیاد ورزش روستایی در استان برگزار می‌شود و مشعل المپیک باید در تمامی روستاها حمل شود.
المپیاد ورزشی روستایی در مازندران برگزار می‌شود/ حمل مشعل المپیاد ورزشی در تمامی روستاهای استان

به گزارش آوای خزر از ساری، احمد حسین زادگان عصر امروز در نخستین جلسه شورای توسعه ورزش همگانی مازندران اظهار داشت: جامعه نیازمند انسانهای سالم و بانشاط است و یکی از محورهای آن توجه به ورزش همگانی است.

وی افزود: ورزش قهرمانی مهم است اما به تنهایی برای سلامت کافی نیست، در مازندران بیشترین مدالهای ورزشی را داریم اما بیشترین مرگ و میر را نیز در برخی از بیماریها داریم و این یک پارادوکس است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران با اشاره به وجود احزاب و رسانه های مختلف در استان گفت: بلحاظ تعداد مشکلی در این مجموعه ها نیست اما از نظر کیفی سازی و نهادینه سازی مشکل داریم.

حسین زادگان بیان کرد: زیرساختهای ورزشی بسیاری در استان داریم، اماکن ورزشی بسیاری در ساعات اوایل شب تعطیل می شود، این اماکن باید زمان بیشتری باز باشند تا جوانان از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: فضاهای ورزشی شیک و تمیز در استان داریم اما روزانه بیشتر از چند ساعت مورد استفاده قرار نمی گیرند، باید از این فضاها استفاده شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران با اشاره به اینکه 45 درصد از جمعیت مازندران در روستاها ساکن هستند، گفت: المپیاد روستایی به زودی در استان برگزار خواهد شد و مشعل آن باید در تمام روستاها روشن شود.

حسین زادگان اظهار داشت: برای انجام ورزش کارکنان و کارگری نیاز به همت همگانی داریم، در این زمینه جلساتی نیز با حضور مدیران مربوطه و استاندار برگزار شده است.

وی با تاکید بر ورزش بانوان بیان کرد: در هر شهرستان باید پارک بانوان داشته باشیم، در برخی شهرستانها که فاقد پارک هستند باید برای ایجاد آن پیگیری شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران همچنین خواستار ایجاد جاده سلامت در تمامی شهرستانهای استان شد.

حسین زادگان گفت: لازم است که ورزش محلات و المپیاد ورزشهای همگانی روستایی و شهری و المپیاد استانی را نیز داشته باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه برای تحقق اهداف سلامت که یکی از راههای آن از طریق ورزش است؛ نیاز به همراهی همه دستگاه‌های اجرایی و سازمانها و نهادهای استان داریم و در این راه رسانه‌ها نیز نقش مهمی دارند که باید تعامل دوجانبه بین آنها و دستگاه‌ها صورت بگیرد.

انتهای پیام/ 1354

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر