آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۶
آیت‌الله نوری همدانی:
مرجع عالیقدر جهان تشیع در سفر به مازندران گفت: مسئولان باید در همه حال عدالت را برقرار کنند یعنی به عنوان مثال بین آنهایی که در آخر استان هستند و سایر افراد استان تفاوتی نباشد.
مسئولان در همه حال عدالت را رعایت کنند

به گزارش آوای خزر از ساری آیت الله حسین نوری همدانی شامگاه امروز در دومین روز از سفر به مازندران در جلسه شورای اداری این استان اظهار داشت: خداوند انسان را یک موجود مسئول و مکرم آفریده است. خداوند وسایل هدایت فراوانی را برای انسان فراهم کرده تا آنها در صراط مستقیم گام بردارند و به کمال برسند.

وی افزود: انسانها دارای سه مسئولیت هستند؛ یکی از آنها مسئولیت شخصی است و به سه بخش اخلاق، عمل و تقوا تقسیم می شود، هر انسانی وظیفه دارد در خودسازی قدم بردارد تا از خامی به پختگی برسد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه مسئولیت دوم انسانها مسئولیت اجتماعی است، به وقایع قدس اشاره و بیان کرد: پیامبر اسلام (ص) فرمودند: "هرکس بشنود صداي مسلماني را که فرياد مي کند: مسلمانان به فريادم برسيد و او کمک نکند, ديگر مسلمان نيست." و این یکی از مصادیق مسئولیت اجتماعی افراد است.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: هر کسی به اندازه قدرت و فهم و فکر و امکانات خود باید در مسیر این مسئولیت گام بردارد و نباید اینطور باشد که یکی ظالم، یکی مظلوم و یکی فقیر و یکی غنی باشند، مردم یک جامعه باید تا حدی از امکانات برخوردار باشند، لذا مسئولان باید در عدالت، فراوانی نعمت و امنیت مردم تلاش کنند.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع بیان کرد: مسئولیت شغلی سومین مسئولیت انسانها است، که بویژه در مسئولیت اداری باید تواضع و عدالت را رعایت کرد.

وی در پایان با بیان اینکه عدالت کلمه کوچکی نیست و رعایت حقوق است، گفت: رعایت حقوق باید از خانواده شروع شود تا به اجتماع و حکومت برسد، مسئولان باید در همه حال عدالت را برقرار کنند یعنی به عنوان مثال بین آنهایی که در آخر استان هستند و سایر افراد استان تفاوتی نباشد.

انتهای پیام/ 1354

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار