آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۷۶۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران:
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران این نوید را داد که تکلیف وضعیت پسماند در تمامی شهرستان‌های استان با کار کارشناسی مشخص شده است.
تعیین تکلیف وضعیت پسماند در تمامی شهرهای مازندران

به گزارش آوای خزر از ساری، سید محمد محمدی تاکامی صبح امروز در کارگروه پسماند مازندران که در اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد اظهار داشت: یکی از اقدامات مهمی که در بحث پسماند کمک‌کار بسیار مناسبی برای استان می‌تواند باشد؛ تفکیک زباله از مبدأ است که برای سال 96 اعلام کردیم یک درصد زباله‌ها تفکیک شود.

وی افزود: این امر تا حدودی محقق شد و برای سال 97 به شهرستان‌های استان اعلام کردیم که با برنامه‌های خود به سمتی برویم که تا پایان سالجاری بحث تفکیک زباله را به پنج درصد برسانیم.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران با بیان اینکه وضعیت نامشخصی را در بحث پسماند استان داشتیم؛ این نوید را داد که اکنون تکلیف پسماند در تمامی شهرستان‌های استان مشخص شده است.

محمدی تاکامی تصریح کرد: تا مدتی پیش غیر از بابلسر، نور، قائمشهر و آمل، تکلیف بقیه شهرها مشخص بود؛ برای نکا، بهشهر و گلوگاه کارخانه کمپوست در بهشهر ساخته شد، برای ساری و نوشهر نیز زباله‌سوز، و برای بابل و تنکابن نیز کمپوست در دست اقدام یا ساخت است.

وی در پایان گفت: اکنون این مهم در تمامی شهرها با جانمایی و اقدامات فنی و کارشناسی شده انجام گرفت و هیچ جای استان به لحاظ پسماند بلاتکلیف نیست.

انتهای پیام/ 1354

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار