آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۳
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مشکل و محدودیتی در پرداخت تسهیلات مربوط به کسب و کار تلیسه دام وجود ندارد و هر چقدر تقاضا برای تلیسه (گوساله ماده جوان) باشد؛ پاسخگویی به آن وجود دارد.
محدودیتی در پرداخت تسهیلات «تلیسه» وجود ندارد

دلاور حیدرپور در حاشیه نشست خبری با خبرنگاران در گفت‌وگو با خبرنگار آوای خزر، پیرامون اقداماتی که جهت تأمین زیرساخت‌های مربوط به ساخت پالایشگاه شیر در مازندران از سوی جهاد کشاورزی صورت گرفته است، اظهار داشت: این پروژه براساس درخواست شرکت کاله بوده و با آن موافقت شد. با ساخت آن روزانه 5 هزار تن شیر باید برای تولید مواد لبنی تأمین شود.

وی افزود: در مرحله نخست، نیاز به 4 هزار رأس دام(تلیسه) داریم که در این زمینه هماهنگی‌هایی صورت گرفته تا بخشی از آن در داخل و بخشی دیگر در خارج از استان تأمین شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: ممکن است این عدد یعنی 4 هزار رأس دام ظرف یک یا دو سال عملیاتی نشود اما تلاش می‌کنیم تا به نتیجه خوبی برسیم.

این مسئول تصریح کرد: تولید روزانه 5 هزار تن شیر به 1700 دامداری 100 رأسی نیاز دارد و نهایت تفاهمنامه این است، ممکن است دامداری‌های بزرگ 2 هزار یا 3 هزار رأسی زده شود. به هر حال هر چقدر تقاضا برای تلیسه باشد پاسخگویی وجود دارد و استقبال می‌کنیم.

وی در پایان اظهار داشت: تعداد دامداری‌های موجود در این زمینه 80 واحد است اما یا با ظرفیت کامل کار نمی‌کنند و یا دام ندارند که با اولویت به آنها وام پرداخت کردیم، علاوه بر آن نیز 50 مورد دیگر با ظرفیت 50 تا 100 رأسی در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار