دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۹۸۷۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش از همکاری با سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برای تولید محتوا در زمینه مدیریت مقابله با آسیب‌های فضای مجازی خبر داد.

به گزارش آوای خزر، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش با اشاره به تمهیدات آموزش و پرورش برای مدیریت دانش آموزان در فضای مجازی و مقابله با آسیب‌های این فضا برای آن‌ها، اظهار کرد: با توجه به زیست‌بوم جدید کار‌ها با رویکرد فضای مجازی طراحی شده است بر همین اساس در این زیست‌بوم دوره‌های توانمندسازی معلمان و مربیان را هم در دستور کار قرار دادیم.

او ادامه داد: ضمن این برنامه تولید محتوای مناسب برای فضای مجازی انجام می‌شود. همچنین تشکل‌های دانش‌آموزان و صحن مجلس دانش‌آموزی در این فضا برقرار است و فعالیت‌ها ادامه دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ایجاد شبکه شاد فضای ایمنی را برای دانش‌آموزان ایجاد کرده است، اظهار کرد: البته اقدامات زیرساختی در حال شکل‌گیری است و آسیب‌های فضای مجازی را شناسایی می‌کنیم تا معلمان و دانش‌آموزان را توانمند کنیم.

طراحی بسته سیاستی مدیریت فضای مجازی ویژه دانش آموزان

کاظمی از طراحی بسته سیاستی برای مدیریت آسیب‌های فضای مجازی خبر داد و گفت: متناظر با هر آسیبی در مواجهه با فضای مجازی برنامه‌ای در نظر گرفته شده است به طور مثال آسیب جسمی را استخراج کردیم و برای آن سیاست کلی مطرح شده است. همچنین بخشی هم مکلف کردیم تا برای کاهش این موضوع راهکار دهد.

او افزود: آسیب‌های روانی، اجتماعی، اعتقادی و اخلاقی را احصا کردیم و اقدامات زیرساختی برای آن پیش بینی کردیم تا حتما آگاه سازی دانش آموزان و والدین برای این موضوع انجام شود.

تولید اپلیکیشن‌های نظارتی بر فضای مجازی

کاظمی از طراحی و تولید اپلیکیشن‌های نظارتی برای مدیریت فضای مجازی خبر داد و تصریح کرد: این موضوع یکی از شرط‌های مهم مدیریت فضای مجازی است که اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه یک دوره در سه سطح مقدماتی، میانی و پیشرفته برای توانمندی‌سازی مربیان دارالقرآن‌ها در نظر گرفته شده است، گفت: همچنین با همکاری سازمان عقیدتی سیاسی ارتش مشترکا و به طور پایلوت در مدارس تحت پوشش این سازمان برنامه‌ای برای تولید محتوای مدیریت فضای مجازی در نظر داریم تا آگهی و توانمندی دانش آموزان در حوزه فضای مجازی ارتقا یابد.

به گفته او راه اندازی اینترنت و سیم‌کارت دانش‌آموزی که در دستور کار است به مدیریت آسیب‌های فضای مجازی کمک می‌کند و اقداماتی در این باره در حال انجام است./باشگاه خبرنگار

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟